Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema urgentă Megane 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
BAndrei09
Salut dragi posesori de Megane 2
Pe scurt am un Megane 2 din 2004, dCi, 80cp, iar de câteva luni am remarcat ca stopul de pe luneta nu mi mai merge.
Ieri l am desfăcut si mare mirare mi a fost sa văd ca a intrat apa in el si s a oxidat atat de tare încât s au descompus clemele metalice din el.
Problema este următoarea, cand l am desfăcut am facut un mic scurt si n am mai avut stopuri pe frâna 😳 Am schimbat o siguranța arsa din panoul din mașina, si pentru câteva minute a fost bine, acum in mers mi a apărut mesajul "ELECTRONIC FAULT" si n am mai avut stopuri pe frâna. Am oprit, am scos siguranța pe care am găsit o arsa in bord si si a revenit, am stop URI din nou. Îmi poate spune cineva de la ce poate sa fie? Mai sunt siguranțe de schimbat si in panoul de lângă motor? Va rog am mare nevoie de ajutor! !!!!
balauru_327
Poate ai un scurt prin zona unde ai umblat. Sa verifici si firele, ca ai sanse ca in urma scurtului sa se fi topit izolatia pe pe ele.
maryus_maryusss
la pedala de frina este un contact ,verifica si acolo .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.