Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Buji fluence benzina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
Ciobby
Sper sa nu greșesc, ca membru începător pe acest forum, pentru ca am deschis acest topic despre buji. Personal am cautat păreri despre bujiile iridium la fluence benzina 1.6 16v și nu am găsit decât la megan II.. Eram curios sa știu cum se comporta fluence-ul cu buji iridium pentru ca la 60k am înlocuit bujiile și am ales sa merg tot pe cele de origine, dar atât de prost merge motorul încât am renunțat la ele după 1000km și mi-am pus denso iridium IK20TT care mi se par de-a dreptul bestiale. Nu imi vine sa cred cat de bine merge mașina, fapt pentru care am ales sa scriu aici și pentru alți membri interesați, posesori de benzinar fluence.
zds
Salut,
Ce bujii ai folosit?

Merci
vasile82
De ce nu pui 7700500155?
busu 12
Denso vk20y iridium
gratian.bran
am eu puse, nu m-au dat pe spate, revin la clasicele beru, sau bosch
lucian_alex20
Pentru cod motor H4M eu am folosit NGK 5118. Am verificat cu mecanicul si corespund cu cele recomandate de producator (apar in softul de service). Functioneaza foarte bine, nu am de ce sa ma plang.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.