Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Boxe mai mari pe scenic 2, subwoofer..car audio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
RenoStance
Salutare ! biggrin.gif
Am deschis acest topic pentru a va indreba daca cineva dintre voi a pus difuzoare de 16.5 la scenic 2..... Din pacate locul pt difuzor e de 13 si pe fata si pe spate....
Eu as vrea sa imi schimb boxele originale cu unele mult mai bune si am gasit o gramada de modele bune si pe aceasta dimensiune, dar de ce sa nu fac din prima o treaba buna ? smile.gif)
Am vazut pe site-ul "drive2.ru" o multime de baieti ce si-au facut tot felul de modificari la scenic 2...exterior, interior, car audio unele cam exagerate, altele inteligente...
Sunt cativa care si-au pus boxe de 16.5 dar nu inteleg ce spun ei pe acolo.... dar o sa atatsez poze luate de pe acel site
BiGBearRO
cred ca varianta in care pui un filtru cu doi cai la care cuplezi un twiter separat pozitionat mai sus si mergi pe un bass de calitate care incape in locul celui original este cea mai potrivita
cu cat difuzorul de bass e mai mare, cu atat impinge o cantitate de aer mai mare, astfel e posibil ca dupa operatiune sa iti zbarnaie platicele prin usa.
plus ca o incinta acustica se construieste dupa parametrii difuzorului, ce pretentii poti sa ai de la o usa din tabla
vrei bass mai mult ... pui ceva in portbagaj ca este loc
RenoStance
biggrin.gif Daca as pune boxe mai mari as pune si izolatie....si nu vrea asta pt bass, am subwoofer, dar as vrea daca tot schimb boxele sa pun ceva mai bun, sa pun din prima de 16.5, nu sa pun de 13 si dupa sa fac vreo modificare si sa schimb cu unele de 16.5 sa vad diferenta....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.