Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Usile din fata nu se inchid din telecomanda
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
NitaVlad
Salut ! Am un Renault Megane 2 din 2004 , 1.5 dci 101 cp . Am o problema cu usile din fata care nu se inchid din telecomanda . Cand apas pe butonul din telecomanda de inchidere nu se inchid decat cele din spate si portbagajul , fata ramane deschida ! Ce problema sa aiba , va rog sa ma ajutati !!!
oanavas
Circuit fire intrerupt!

22 Aug 2016, 15:46:
Cauta un electrician!
NitaVlad
Sa stii ca am gasit o mufa si nu era bagata niciunde sub scaunul din spate ,care avea legat de ea un bec , ala ma gandesc ca este senzorul de la inchiderea centralizata , nu ?
nislau
Ce treaba are senzorul.... la tine e o problema de electrician. Ai circuitul de inchidere al usilor pe fata care trimit semnal ca usile sunt inchise deci o punte. Vezi un electrician care sa verifice firele. In mod normal usile nu se inchid daca cel putin una e deschisa de aici deduci tu... eu zic sa cauti un electrician nu mufe prin masina
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.