Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme Renault Clio Express
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
doicutbogdan
Salut ! Am un renault clio express din 2010 . Sambata seara mi a iesit in cale o vulpe si am dat peste ea . Nu am spart nimic la masina doar grila aceea din fata a fost sarita pe care am pus o intr un minut la loc .
Astazi am observat ca s a scurs niste ulei jos . M am uitat la joja si nu vad nicio schimbare , am tot acelasi ulei .
Dar de cand s-a intamplat asta , turbo nu mai merge cum mergea , se simte ca nu mai trage si nu mai are putere si se aude un fasait mai tare .
Mentionez ca uleiul pe care il aveam inainte era la minim si era ars . Acum este tot la minim si tot ars este .
Nu mi s-a aprins martor in bord .
De la ce sa fie ?
dethave
Salut!
Intercooler spart sau furtun de intercooler sarit.Fasaitul ce-l auzi e de la aerul trimis de turbina,aer care scapa pe la partea neetansa...Iar uleiul l-a mai scapat turbina pe la lagare si s-a acumulat : acum ca are pe unde sa curga o face,de aceea nu ti-a aparut minus pe joja.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.