Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: receiver auto
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment
iulik
Ce tip de "cutii" sunt in care se pune player-ul? Am gasit doar un model pentru bord CN, si mi se pare urat, nici nu prea se imbina bine. Se poate confectiona unul? Ma gandeam la ceva din fibra de carbon, dar cum se face treaba?
argon
Cred ca nu prea a inteles lumea intrebarea...la ce te referi? la cass/cd/mp3 player?

eu am un suport facut din aluminiu prins sub cutia de acte..e bord scoica.
La fel se poate face si la bord CN.
iulik
Pai nici nu conteaza ce e - cass, mp3, cd player. Oricare din ele ar fi ,trebuie pus undeva. Si carcasele de pe piata (am azut doar 1 tip pt CN) sunt urate, si nici nu prea se potrivesc pe bord.
Dreamer
Eu mi-am cumpart un suport de la magazinul auto, dar nu a intrat cd-player-ul in el sad.gif
Suportul era mai mic cu catva milimetri. asa ca l-am prin direct ... dar ar fii frumos un suport smile.gif
disaster
QUOTE(Dreamer @ 26 Nov 2005, 15:04)
Eu mi-am cumpart un suport de la magazinul auto, dar nu a intrat cd-player-ul in el sad.gif
Suportul era mai mic cu catva milimetri.
*





asa sunt toate suporturile pentru cass/cd/mp3-player pentru bordul scoica.dar se poate taia armatura de sus a suportului si dupa ce se cracaneaza putin(doar e plastic) intra fara probleme cass-ul.(la mine asa e facut)
Dreamer
Am incercat sa-l pilesc si apoi sa-l cracanez un pic ... dar s-a crapat sad.gif
Poate avea si defect de fabricatie ...
Lucian Gligor
Și eu am pățit la fel. Sania în care intra cass-ul era un pic mai mare ca și cutia de CN. Am tăiat cutia în secțiune și am prins cele două jumătăți de sanie și apoi sub cutia de acte. În față ca să nu se observe tăietura (despărțitura de vreo 3-4 mm), am pun o bandă izolir pe care am căutat-o la aceeași nuanță. A ieșit perfect, nu se vede nimic (sunt pretențios când e vorba de mașină).
romulus
Am primit zilele trecute un radioCD player cadou de ziua mea. V-as ruga sa-mi spuneti si mie cum ati prins sania de suportul acela din plastic? Inca nu am cumparat dar banuiesc despre ce e vorba. Dati-mi o idee unde sa-l pun in asa fel incat sa pot sa-l scot cat mai usor si sa-l pot duce in casa. Mentionez ca am dacie break, bord scoica. Difuzoarele vreau sa le pun in usi, respectiv fata si spate (4 canale) ca nu vreau sa gauresc placa din spate. Prefer sa renunt la scrumiere in spate smile.gif
romulus
Sper ca nu o ia nimeni ca post consecutiv.
Totusi, poate cineva sa-mi spuna cum pot prinde sania de la player in asa fel incat sa-l mai si pot scoate? Ca eu nu prea-mi dau seama cum. Prinderea cu suruburi e exclusa pentru ca tabla e subtire si playerul intra la fix in sanie, fara joc. Ma poate ajuta cineva cu vreo idee?
eXtenSion
Inca nu avem onoarea sa posteze cineva care are bord CN si a pus HU`ul in locul scrumierei+brichetei? biggrin.gif

Eu am prins sania sub consola centrala in 2 suruburi si sta foare bine. Nici nu se vede ca nu are suport..
iulik
Despre ce sanie vorbesti? Cea a acasetofonului?
romulus
Da. E vorba de o sanie cam jumatate din lungimea playerului. Nu are nici o gaura pentru surub ( de altfel, la ce joc are playerul in ea nici nu s-ar putea prinde in surub) dar are o gramada de fante care genereaza niste profile triunghiulare. Se indoaie profilele ale pentru prindere?
ARO
QUOTE(romulus @ 28 Jan 2006, 00:15)
Da. E vorba de o sanie cam jumatate din lungimea playerului. Nu are nici o gaura pentru surub ( de altfel, la ce joc are playerul in ea nici nu s-ar putea prinde in surub) dar are o gramada de fante care genereaza niste profile triunghiulare. Se indoaie profilele ale pentru prindere?
*



da, prin indoirea acelor profile se prinde in bord (nu la dacie ca nu are locas special ptr cass)
cel mai bine ar fi sa renunti la sania aceea

cauti sa cumperi una "universala" este ceva mai lunga decat una de cass cu sanie si are un fel de adaptor care se prinde in spatele aparatului.


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.