Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Alegere difuzoare + subwoofer
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment
hardinc
In momentul de fata am niste combinatii aiurea prin masina , si as vrea sa fac ordine. Adica am asa: -HU Alpine CDE-W233R
-Difuzoare fata , ceva sony x-plod , pocnitori ..
- Difuzoare spate, ceva MAC audio, cica 100 w rms, dar la cat am dat pe ele si la cum se aud, ma indoiesc
- Subwoofer am avut ceva activ care a dat coltu`
Singuru element pe care l-as pastra din toata ecuatia de mai sus ar fi HU-ul , mi se pare decent. Acum as vrea cateva sfaturi , sa stiu daca ma indrept unde trebuie. Vreau sa pun pe fata difuzoare sistem , amplificate , iar pe spate sa pun unele mai calitative neamplificate(chiar daca or sa aiba doar 50w sa zicem). Si un subwoofer de 200-250 w rms. La subwoofer se naste intrebarea: Merita sa iau unu cu tot cu incinta facuta de producator , sau sa iau diff-ul si sa incerc sa fac o incinta inchisa( cea mai simpla). Din punct de vedere calitativ, ca din punct de vedere financiar nu cred ca fac vreo mare economie. Vreau si eu niste recomandari de difuzoare si statii , sa zicem in limita de 1500 de lei ( difuzoare fata, spate, diff subw, si statiile aferente) . Acum pretul nu-i batut in cuie . Am vrut sa merg pe alpine ,dar sincer mi se pare ca au preturi prea mari la statii. Am uitat sa specific ca pe fata am diff de 16.5cm si pe spate ovale
alexxutzu
Eu am un pachet Hifonics statie+woofer txi 4000/4002, pe spate am ovale Infinity 9602i iar pe fata am optat pentru niste InPhase XTP62ND amplificate de un Magnat Edition Two Limited si 4 tweetere. Ai multe variante din care poti alege, depinde doar ce asteptari ai si ce iti doresti, pentru ca in bugetul respectiv te poti incadra cat de cat... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.