Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Foliile din pachete de tigari
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
vali.eo
Buna ziua! Am auzit acum ceva timp de valoarea acestor foite, insa nu am reusit sa aflu daca exista un punct de colectare a lor si la noi in tara. Stie cineva ceva in acest sens?

"Cele aurii sau argintii, care îmbracă pachetul de țigări pe dinăuntru, sunt o adevărată mină de aur.
O femeie din Serbia, fumătoare înrăită, în vârstă de 64 de ani s-a convins de acest lucru. Ea colectează foliile cutiilor de țigări și le vinde pentru circa 100 de euro pe kilogram. Deși pare profitabil, există și locuri în care ar putea câștiga chiar mai mult. "
sursa
andreist
Decat gainarii dinastea, nu mai bine te apuci de munca mai serioasa ?
mars
Un kg de aluminiu face patru lei la centrele de colectare. Avand in vedere ca sunt facute din aluminiu si cred ca sunt destul de greu de procesat, eu zic ca fac fix zero lei.
espacern
Mai bine colectioneaza capacele din plastic de la ambalaj PET....se plateste 500€/tona.
VladSoare
Sau cărucioare lăsate în parcare. Iei cincizeci de bani pe bucată. biggrin.gif
buzasparta
Pai si cu alea de nu au bani ce faci? Le treci la pierderi?
Solon
Le duce la fier vechi. smile.gif
VladSoare
Pe-alea le lași în pace, nu te atingi de ele. Deși nici ideea cu fierul vechi nu-i rea... nedumerire.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.