Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum e vazuta marca Renault printre francezi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Diverse
sibian
Salutare. Tocmai m-am intors dintr-o mica excursie in Franta. Am stat 2 zile la Paris si am facut si o mica excursie in Normadia cu o masina inchiriata (un Captur 1.2 TCE EDC).

In Paris am vazut foarte multe Renault-uri. Am avut impresia ca Renault domina numeric toate masinile din Paris. De asemenea am intrat putin si in L'Atelier Renault pe Champs Élysées unde am fost placut impresionat.

Poate cam sunt putin subiectiv avand in vedere ca apreciez destul de mult marca Renault.

Poate cineva cu mai multe experienta franceza sa ne spuna care e imaginea Renault in Franta si cum se claseaza printe celelalte braduri frantuzesti?

De asemenea mai am o curiozitate. Ce prioritate se aplica in giratoriul de la Arcul de Trimf din Paris si de ce unele masini frantuzesti au inscrioptionat pe geam seria de sasiu?
espacern
QUOTE(sibian @ 22 Jun 2016, 21:14)
De asemenea mai am o curiozitate. Ce prioritate se aplica in giratoriul de la Arcul de Trimf din Paris si de ce unele masini frantuzesti au inscrioptionat pe geam seria de sasiu?

Prioritate de dreapta...normal!

Seria tatuata pe geam este o cerinta a asiguratorului (anti furt)....si platesti mai putin daca accepti.
dantes
Normal acolo, cum aveam si noi inainte. Adica prioritate au aia care intra in sens.
Acum noi avem prioritatea celor care sunt in sens...deci prioritate de stanga smile.gif
espacern
La sensul giratoriu de la Arc de Triomphe se intalnesc 12 strazi....cam rar asa intersectie!
Diana91
Totusi sunt si ei putin nationalisti, e normal ca pe viitor sa vedem Parisul plin de Renault Twizy.
espacern
Prin Paris este plin de Twizy/Zoe/Kangoo cu motor electric.....de mult!
andreist
E vazuta ca o marca de consum ceea ce si estea. Cine a avut sau are renault prin UE a fost foarte multumit. In rest si pe acolo se vehiculeaza ca-i proasta dom'le. Observatiile mele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.