Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Semnal acustic continuu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
MojoMG
Salutare !!! De ceva timp am urmatoarea problema: pana la viteza de 10 km/ora, piuie continuu ceva. E exact ca bip-uitul senzorilor de parcare. Sunetul se activeaza cand actionez frana si dispare doar daca o trec in neutral. Am incercat sa dezactivez si senzorii de parcare si sunetul de marsarier insa tot la fel bip-uie. E vreo problema la partea electrica? Iar in trafic in oras e de-a dreptul enervant..
solidconvert
Mergi la service sa ti faca o diagnoza... wink.gif
marius80_eugen
De la senzorii de parcare este . Verifica senzorii sa nu ai gunoaie pe ei sau alte probleme cu ei. Vezi ca si daca ti-ai pus suport de numar pe fata se poate sa faca acea galagie. Eu nu pot sa pun , am montat numarul direct in bara cu holsuruburi.
collysnake
Salut,daca ai pus suport cu nr pe fata de acolo vine semnalul acustic,senzorii detecteaza suportil pentru nr,eu asa am patit smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.