Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cartela Noua Megane II
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
alwaysfresh
Salut!
Am cumparat Megane-ul de pe OLX si tipul mi-a dat doar o cartela. Cealalta o pierduse...
Din China am cumparat eu o cartela blank, iar cei de la Renault n-au putut sa o programeze pe masina mea.
La cine sa apelez? In Timisoara de preferat, dar e ok si in tara la urma urmei...

Multumesc!!!
radugiurgiu3
Salut. Din cate stiu, la megane 2.1 o poti programa pe masina, daca ai facelift nu poti face aceasta operatiune.
gmcovrig1974
vezi acolo http://www.reno.ro/-t155115.html

eu am trimis cartela si mi-a reparat-o f. bine
alwaysfresh
radugiurgiu3 , cum pot face asta? am 2.1

gmcovrig1974, nu mi-e cartela stricata, adica inca merge, dar vreau de siguranta sa o am si pe a doua
radugiurgiu3
1.@ alwaysfresh-nu stiu operatiunea, am versiunea facelift si nu m-am mai interesat. 2. am fost ieri la reprezentanta Renault Sibiu si mi-au spus ca ma costa 560 lei o cartela noua, programata, adusa pe comanda.(cartela cu 3 butoane)
alwaysfresh
Am gasit in Timisoara un om foarte ok, care m-a rezolvat rapid si la un pret decent, 70RON.

Daca aveti nevoie, va pot pune la dispozitie informatii.
TM31BDY
Salut. Sunt si eu nou proprietar de Megane si la fel am doar o cartela , sunt din Timisoara . Daca poti te rog sa imi lasi si mie datele de contact ale omului as fi recunoscator. Am gasit si eu pe olx un om in Timisoara care face cu 250 lei cartela + sincronizare , dar am vazut si pe aliexpress doar cartela undeva la 20 de dolari (+ memorarea daca gasesc pe cineva in Tm )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.