Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: help grav basculele trebuiesc ambele inlocuite?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
dumitrucristian2013
am un RENAULT ESPACE 3 benzina an 97 a inceput sa tremure tot sub ea....am fost la UN NENE MECANIC si citez: BAI NEPOATE TRE SA SCHIMBI AMBELE BASCULE SI MAI BINE O DAI LA FIER VECHI" auzind acestea l-am trimis de unde a iesit si acum apelez la voi( eu sunt din Bucuresti sector 2 ) se pot schimba doar pivotii aia din bascule sau tre sa le schimb cu totul? astept sfaturi...va multumesc anticipat
budspencer07
Chiar e recomandat sa le schimbi cu totul.Bafta!
dethave
Salut!
Daca te referi la pivoții fata se pot schimba fără probleme( ca si mecanicul,de altfel) . Inclusiv bucsile de brat. Singura șmecherie e presa hidraulică. Daca te referi la puntea spate e aceeași chestie, singura diferenta constând in presa folosită.... Sau o fi vreun model deosebit, o poza a respectivelor ansamble ar fi mai concludenta.
Apaminerala
Cum ai gasit piese pina la urma ?
Par sa am aceleasi probleme la Espace 2 . Bucse am gasit ( https://www.autoeco.ro/contact/ a ajutat ) si ieftine, dar bucsa de tirant vine impreuna cu tirantul la ei.....si costa 644 RON, care imi pare exagerat.
Asa ca imi spun ca altii au rezolvat problema, si poate sa impartaseasca.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.