Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mufa far stanga modus
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
Buletemihai
Salut,

Am si eu o problema la modusul meu, am schimbat bateria, si cand am terminat am observat ca am o mufa scoasa in partea dreapta ( cum te uiti la motor)langa far (nu stiu daca am scoso eu, din greseala, sau asa erea), mentionez ca umblasem si pe la roata putin mai devreme ( am dat carenajul jos si l- am pus la loc). Nu stiu unde trebuie sa intre acea mufa, nu vad nici un loc pentru ea, m-am uitat la farul din partea stanga ( cum te uiti la motor) si acolo nu este acea mufa. Oricum ideea este ca acum nu mai merge semnalizarea stanga si stopul de ceata. Semnalizarea merge perfect pe avarii si pe inchis/deschis masina, dar nu din maneta, nu se mai aude nici un zgomot si nu se aprinde nimic in bord, iar stopul de ceata, cand il actionez nu se aude nimic si nu se mai aprinde nici becul in bord.
Ceva idei, sa fie de la acea mufa sa se fi ars ceva cand am schimbat bateria? Am verificat toate sigurantele si nu este nici una arsa. Are sigurante/relee separat pe fiecare perte la semnalizari.

Multumeac frumos
comanr
din ce spui se pare ca tie nu ti mai functioneaza ceva de pe spate, verifica masa de la acea tripla, daca nu ai scos nici o mufa inseamna ca e o mufa nefolosita de exemplu pentru proiectoare sau altceva, semnalizarile si multe alte semnale vin din UCH care e un calculator (relativ neservisabil).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.