Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: montare butelie exterioara clio 3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
akavio
sal,va rog daca poate sa imi spuna cineva daca se poate monta butelie exterioara la clio 3 scurt.
espacern
Exterioara adica in portbagaj.....sau?
RazvanF
Pe plafon cum aveau autobuzele din anii 70...biggrin.gif
Cel mai bine este sa mergi la un centru specializat in montare instalatii gpl.
Mai mult ca sigur se poate...in locul rotii de rezerva sau in portbagaj.
espacern
In locul roata de rezerva este in interior....la fel si in portbagaj.
Termenul exterior e derutant.....de aia am cerut lamuriri de la initiator.
baban sergiu
iti spun eu ca am avut clio 3 si am pus gpl

Sepoate DAR.... este foarte posibil sa ai problem la RAR
Eu personal am montat o butelie de 28L in porpagaj
Darorita faptului ca roata de rezerva se afla sub masina in exterior trebuie sa taie jos partea din porpagaj unde este sistemul de prindere la roata de rezerva
Din cauza ca seria de sasiu este foarte aprope de locul cu pricina este posibil sa ai problem la RAR cu masina
Este un post facut de mine cu pozele de la instalarea GPL - cred ca pe forumul asta smile.gif
1octav
Salutare.
Nu a reusit nimeni sa puna toroidala la Clio 3? Mi-am luat si eu de cateva zile un clio 3 cu motor 1.2, in stare extraordinar de buna - de la un prieten... si ma gandeam ca oricum sistemul cu roata de rezerva e cam prost gandit - numai bun pentru butelie toroidala. Vad de la voi ca e mai greu... Totusi, romanii sunt inventivi, nu a gasit nimeni o solutie?
Alta intrebare as mai avea: omologarea gpl si autentificarea in vederea inmatricularii se pot face in acelasi drum sau trebuie sa fac 2 drumuri?
Multam fain.
espacern
QUOTE(1octav @ 5 Jul 2016, 15:44)
omologarea gpl si autentificarea in vederea inmatricularii se pot face in acelasi drum sau trebuie sa fac 2 drumuri?

Se pot face amandoua cu o singura programare.....la RAR.
1octav
Salutare. Am reusit sa "pun" toroidala, insa sistemul de prindere nu prea e ce imi doream.
Ca si consum am facut 530 km in exterior cu 38 litri gpl, dar sper ca dupa ceva reglaje sa se imbunatateasca consumul.
Mai ramane omologarea.
petrlucy
Este f bun consumul tau pe GPL wink.gif
Ce faci cu rezerva?
Multi km fara probleme si cu gaz cat mai ieftin!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.