Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Viteza 1.6 16v Benzina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
raullik07
La fluence 1.6 16v benzina,unde va prinde ambreiajul,mie imi prinde foarte sus,cam in ultimii 4,5,6 cm...se duce ambreiajul,sau prinde normal?am cumparat de curand masina!
In treapta 5,la 3000rpm, ajung cam la aprox 110km/h..
e ok?
froniecristian
Probabil se cam duce, dar la ambreajul hidraulic nu prea ai ce sa reglezi. Eu am avut 130 mii si tot asa imi tine cam sus . Dar trageam frana de mana si plecam cu ea taras. Sau poti sa o incerci la o urcare in rampa.
Pentru mai multe pareri dai pe google <pedala ambreaj sus> si gasesti sute de pareri.
hspinache
Citi km are masina ?
Masoara cu o rigla , calculeaza apoi procentele pentru a te lamuri concret unde incepe sa debraieze , adica in procente de cursa pedala ; 0% fiind total apasat .

Acuma eu am mai pus intrebarea despre cum ar fi normal , si nu am gasit raspuns . Si eu pina sa masor , eram convins ca incepe debraierea la sfirsit . Dar de fapt incepe sa debraieze cam la 50% din cursa .
Zng
La renault cupleaza mai sus. Am masina de noua si cupleaza sus de cand am luat-o.
Costin78
Salutare,am achizitionat de curant un Renault Fluence 2012,1.6 16v,110CP,benzina,second-hand.
La mine la 110 km/h urca in 3600-3800 turati in treapta 5 si se aude ca motorul este turat,la voi tot asa este ? tot asa merge turata la 110-120 km/h ajunge in 4000 ture ?

Care sunt turatiile la Fluence-ul vostru in functie de viteaza ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.