Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: casetofon
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
cpopescu1712
Salut ,
Am luat un casetofon de pe un Megane din 2008 si am incercat sa-l Montez pe unul din 2003 ,dar cand cuplez mufele ,nu-mi apare optiunea introducere cod in ecranul de bord ,casetofonul se aprinde ,pot introduce CD-ul,dar il scoate el singur afara ,si cam atat,este vreo mufa bagata gresit ,sau are el ceva si nu merge ,stie cineva ?
balzak
nu este compatibil cu displayul , tu ai pe masina tuner list si asta este update list .
cpopescu1712
Mulțumesc pentru răspuns, sa inteleg ca nu l pot folosi pe mașină mea?,se poate face vreo adaptare?
espacern
Da se poate adapta sa functioneze...daca schimbi display-ul si cablajul!
norbdc
Ia-ti unul aftermarket, te scutesti de chinul recablarii.

Eu am pus ochii pe Pioneer DEH-X8700BT si cred ca se potriveste in masina deoarece poti schimba culorile dupa gust si are un aspect placut.
cpopescu1712
Mulțumesc, cam la cat ajunge ca preț.
MrSpinach
Salut

Intreb aici ca sa nu mai creez alt topic.
Sunt nou pe forum si nou proprietar al unui Megane 2.1 din 2005.

Vreau sa schimb casetofonul stock cu ceva aftermarket si am doua intrebari:

1. Ma puteti indruma catre un tutorial de schimbare a casetofonului?
2. Dupa montarea casetofonului aftermarket, comenzile de sub volan isi pastreaza functionalitatea?


Multumesc anticipat!
espacern
2.Sunt disponibile interfete pentru anumite modele care permit pastrarea functiilor comanda volan.
oanavas
Recomandati-mi si mie ceva aftermarket cu interfete disponibile ca sincer vreu sa schimb update-listul meu. Nu sunt multumit de sound.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.