Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema denivelari
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
PAlexandru21
Hey, am o problema, am schimbat acum rulmenti si flanse de amortizor, iar pe partea stanga cand iau o denivelare ( genul acelora de reducerea vitezei cand treci pe langa scoli ) se aude un trosnit de zici ca se rupe ceva.

Am schimbat pe ambele parti urmatoarele :
- rulmenti , pivoti, basculta, bucsi , bielete, cap de bara etc....

Oare problema unde sa fie ?
luca76
Dai roata jos si verifici sa nu fi ramas ceva nestrans gen surub la brat,piulita amortizor.
Cipriansen
Si eu am problema asta la denivelari . Se aude de parca s-ar rupe masina . Am schimbat la randu-mi amortizoarele pe fata si flansele .
PAlexandru21
QUOTE(Cipriansen @ 18 Feb 2016, 21:17)
Si eu am problema asta la denivelari . Se aude de parca s-ar rupe masina . Am schimbat la randu-mi amortizoarele pe fata si flansele .
*



Si la fel acelasi sunet ? Eu m-am uitat, toate sunt stranse bine... nu stiu care este treaba de se aude doar pe o parte... ma gandesc ca daca flansele si rulmentii nu erau buni faceau in ambele parti...dar asa ?..
dmtrsc
Bucsile de la bara stabilizatoare fac un zgomot teribil, o vibratie de frecventa joasa. La mine se manifesta dimineata la rece.
moisemotor
Verifica piulita din capul amortizorului.Pe mine m-a disperat pana am descoperit despre ce era vorba.
cj98czh
Ia vedeti topicul deaspre bucsi cadru motor.

Inchidem aici pentru ca orice fel de batai suspecte la megane au deja topice dedicate .. va rog sa cautati inainte de a mai deschide topice noi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.