Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bara spate infundata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
kriprii
Am intrat intr-o bara de dacia 1310 in lateral si am infundat bara spate. E posibil sa o indrept cumva?
RazvanF
Asteapta primavara cand va fi mai cald, acum cand e rece plasticul nu este asa maleabil.
kriprii
Multumesc pt sfaturi.
bogatu
Iti spun ce am facut eu asta-iarna la masina unui prieten.
Am dat bara jos, am dus-o in cada, am spalat-o cu apa calda, apoi am incalzit-o cu feonul pana plasticul a devenit suficient de maleabil si am readus-o manual la forma initiala. Am avut noroc si nu s-a stricat nici vopseaua.
Mult succes!
kriprii
E si asta o idee doar ca nu prea ma pricep sa demontez bara. Ajung vineri la un service sa vad ce se poate face. Multumesc!

28 Jan 2016, 13:43:
sa fie oare ghinion?... sad.gif
bogatu
smile.gif)) hai ca esti criminal!
Daca esti din Bucuresti, vino la mine in parcare, diseara, si te ajut sa ti le dai jos. Am eu sculele necesare. smile.gif) E bine ca si asta e rezolvabila la fel.
RazvanF
Ar fi bine daca ai monta si senzori de parcare daca tot le dai jos biggrin.gif
kriprii
@bogatu: multumesc frumos dar azi dupa munca plec din localitate. In fata am lovit-o intr-un bulgare mare de zapada (am fost nevoit sa o parchez acolo).
Maine o sa ma duc la un service...daca nu rezolv te voi contacta sapt viitoare daca mai ramane valabil.
@RazvanF: Nu imi pun senzori...e prima oara din 2006 cand lovesc masina...am avut si eu niste zile mai proaste.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.