Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Caut piese Clio 3 III
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
costindinu
Salutare!
Din pacate pe data de 26 dec 2015 am avut neplacerea unui accident frontal,a intrat in mine o masina de pe contrasens si caut de doua zile piesele necesare reparatiei si nu gasesc,cred ca am sunat peste 30 de numere si nu gasesc partea frontala
Masina a fost declarata dauna totala de catre asigurator cu toate ca este reparabila,le-a convenit mai bine sa imi dea o suma micuta de bani ca sa iasa mai ieftin, insuficienta pentru a achizitiona alta masina
Tin mult la masina aceasta si am fost foarte multumit de ea
Daca detineti sau cunoasteti pe cineva care detine un Clio 3 si il dezmembreaza va rog sa imi spuneti,mi-ati fi de mare ajutor


[attachmentid=1628019034]
Imi cer scuze moderatorilor ca am pus topicul de mai multe ori,conexiune proasta la internet si am apasat de mai multe ori
espacern
Pe sectiunea Bursa cauta.....era cineva cu Clio 3!
ronin81
Cam greu , caut si eu niste piese pentru fata masinii, dar pare misiune imposibila . De aceea ti-au dat-o dauna totala , pentru ca trebuiau sa inlocuiasca totul cu piese originale ( numai bara , fara accesorii am gasit cu 1500 lei, cu grilele din ea si vopsire duce spre 3000 lei )

O strategie buna mi s-ar parea sa urmaresti site-urile de anunturi gen olx, dez.ro si sa suni imediat ce a aparut anuntul . Daca au trecut doua-trei zile slabe sanse .
andutu
poti incerca sa postezi si pe pieseauto cerere de piese.Imi pare rau pentru eveniment...
Nu stiu ce are afectat dar la prima vedere in poza as dezmembra-o sa mai recuperez ceva bani ca vad ca ai si curte + banii de la asigurator + ceva de la mine si as lua alta.
fejlong
Buna ziua, pana la urma cum a-ti decis, o deznembrati sau o reparati?
Am si eu clio 3 si am nevoie de unele piese, de ex. genti de aluminiu
Sau am bara din aluminiu care o aveti foarte indoita.
Multunesc
baban sergiu
vezi daca este cineva din Baia Mare pe forum - este in apropiere de Baia Mare cineva cine dezmembreaza doar Renault si are ce piesa poti sa iti doresti. Din pacate nu mai am nr de telefon - dar cand am avut nevoie de la el am comandat si mi-a adus direct din Franta.
Dezmembrarile sunt intr-un sat de langa Baia mare si tipul de acolo are dezmembrari si in Franta. Poate reusesc sa fac rost de nr de telefon
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.