Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Consum enorm!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Twingo
macu1993
Buna ziua !! nu de mult mi-am luat si eu 1 twingo 1.2 benzina.... treaba e ca imi consuma enorm de mult+nu are putere... imi tremura motoru la relanti... apa din vasul de expansiune e rece sloi si fara pic de presiune..... nu conteaza cati km fac... ea e tot asa cum am bagato.. .. e pe carburator electric ceva de genu... nush cum sa il reglez.. daca cineva ma poate ajuta sa imi explice de la ce e asa consum/apa rece. Nici un ajutor nimk???
dethave
Salut...
Caldura in habitaclu ai? Din ce descrii acolo s-ar părea ca nu funcționează termostatul. Oricum trebuie ajuns cu masina la un tester auto serios, nu merge reparata din auzite pe forum. De curiozitate, ce înseamnă consum " enorm" la mașinuța ta?
ChicanoCSK
Salut. Am avut si eu aceeasi problema acum o saptamana... am bagat 21l benzina iar in 3 zile pana prostului fara sa fac macar 200km... ori a consumat enorm de mult ori am fost furat la pompa... plange.gif
dethave
La ce-mi spui tu ar trebui sa te uiți bine sub masina sa n-aibă rezervorul găurit. E enorm consumul pentru mașinuța asta. Ia-o la verificat cu un mecanic priceput ca te-aduce la sapa de cauciuc... Ca o paranteza -stii ca sunt Tir-uri ce consuma 25-30 litri/100km?( doar capul tractor, in pielea goală.)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.