Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ecran kilometraj nu mai merge
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
ecst3em
Salutare! A trebuit sa schimb cateva becuri de la ceasurile din bord si dupa ce am terminat si am montat totul la loc am constatat ca nu mai functioneaza ecranul care afisa kilometrii si uleiul. Am desfacut din nou totul ca sa ma asigur ca toate mufele sunt la locul lor dar degeaba. Cele doua becuri din spatele ecranului nu sunt arse. Sa se fi ars oare ecranul in sine? Am o laguna 1 ph2 din '98 1.9 dti.
espacern
N-ai gasit un topic cu probleme asemanatoare unde sa postezi intrebarea ta?

Verifica daca display-ul este bine pozitionat......si pe viitor nu mai deschide topic nou pentru orice intrebare.
ecst3em
Sincer, chiar am cautat si nu am gasit alt topic. Ceilalti cu probleme asemanatoare aveau becurile arse si atat. La mine e alta problema si de aia am deschis alt topic. Nu m-am gandit sa scriu acolo. Am sa incerc acum. Multumesc pentru sfat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.