Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1300 an 1976 pentru restaurare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Oldtimers > Oldtimers > Restaurari
Jonatan
Buna ziua. sunt nou pe acest site / forum / club. De curand mi-am facut cadou o dacie 1300 nascuta in acelasi an cu mine, 1976. Masina are o istorie frumoasa si am achizitionat-o direct de la cel care in 1976 statea la coada pe str. valea cascadelor sa plece acasa cu ceea ce urma sa-i devina partener de viata pentru urmatorii 39 de ani.
Intentia mea a fost numai aceea de a aduce masina in starea in care aceasta a iesit pe poarta fabricii de la pitesti. O am de doua luni insa, si n-am reusit, din lipsa de timp, sa ma ocup de ea.
Stie cineva o firma care ar putea sa se ocupe de absolut tot ce tine de restaurare sau trebuie sa ma ocup de fiecare pas in parte.
Daca exista o persoana care este interesata sa preia aceasta ''misiune'', putem discuta. Promisiunea facuta catre vechiul proprietar trebuie respectata si i-am promis acestuia ca o va vedea restaurata.
ydaniel
Salutare,pune mai multe poze cu ea:motor/interior/exterior/lonjeroane.
vercingetorix
Daca ai parale poti incerca la oldtimer.ro.
Sau poti incerca la orice service, gen Banesa sau Automecanica.
Arata bine, poate e suficient un polish.
sobolan
imi place ! smile.gif ,capota portbagajului nu e a ei,arunc-o departe si pune ceva cum a avut ea smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.