Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Releu sau Contactor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Latitude
AdrianSiegfried
Salut,

De o saptamana caut un releu sau contactor nu stiu exact ce este deoarece codul de pe piesa nu se gaseste in catalogul producatorului mentionat pe componenta. Piesa a fost scoasa de la scaunul de la sofer si cei de la renault imi cereau 2300 de lei pentru o piesa nou plus cablajul aferent.

Daca poate cineva sa ma ajute cu informatii de unde sa cumpar o piesa similar as fi recunoscator am cautat pe toate paginile posibile si nu am gasit nimic similar cu el.

piesa are aproximativ 25 de mm Lungime cu 25 mm latime si aproximativ 24 inaltime, pini au 6 mm lungime si 10 mm inaltime, toti cei 4 pini sunt de aceeasi dimensiuni.
RazvanF
Ala pare a fi un releu la 40 de amperi...ai scaune electrice?
AdrianSiegfried
da scaunele sunt reglabil eletric dar piesa respectiva nu avecteaza miscarea scaunului ci nu mai functioneaza incalzirea in scaun si nici masajul in scaun.
inchizitor
poti sa-mi spui unde ai gasit piesa aia la scaunul soferului???
byl11
salut am patit si eu la fel. Cine are demontata centrala cu multe furtunase poate sa mi spuna si mie daca pe piesa topita din imagine scrie tot M4? multumesc
scuze am postat gresit...
CYFFS
tot de aceasta problema mam lovit si eu ,cum ai rezolvat_o.ms
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.