Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Compatibilitate baie de ulei
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
Kirov
Salutare , am cautat pe forum dar nu am gasit . Intrebarea mea , e daca baia de ulei se potriveste si de pe megane 1.4 16v . Eu am 1.6 16v .

Eventual ceva sfaturi privind demontarea celei actuale , si montarea uneia noi .
maryus_maryusss
motorul tau e k4m iar k4m a fost pus si pe logan sau laguna 1 si 2,scenic 1*2 poate se nimereste de la ele -la megane 1*2 de 1,4 16v a fost k4j ca marime pare la fel poate se nimereste trebuie verificat.
espacern
Baia de ulei de la 1.4 16V este identica 100% cu cea de la 1.6 16V......adica au acelasi cod.
Pentru remontare trebuie si o garnitura noua.....si ulei!
bundy220
la masina din semnatura,motor f3r,sunt doua tipuri de baie,implicit doua tipuri de carcase la ambreiaj. Eu zic sa verifici ochiometric daca sunt la fel ,daca la ochi se potrivesc,atunci merge inlocuirea.
La mine una e din aluminiu(mai lunga)iar cealalta din tabla(mai scurta)
Kirov
Mai mult m-ar incanta una de tabla , dar de pus pun doar ce se merge , daca e 100 % identica cea de la 1.4 16v de aia o sa pun , am gasit si pret bun , si de incredere .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.