Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Identificare element caroserie in zona rotii
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
copperpaw
Buna seara tuturor, dupa ce am efectuat schimbul de ulei, am observat, in zona rotii pe interior, o bucata de tabla foarte ruginita, voi atasa niste poze pentru ca nu am reusit sa o identific, nu am avut nicio idee despre cum as putea cauta informatii despre ea.

Poate pe aceasta cale rezolvati si voi aceasta problema, plus ca furtunul de la radiator , din cauza ca se atingea de caroseria masinii, s-a tocit.... deci mare atentie, nu imi place amplasarea lui acolo....
R19/16v
Cauta ca s-a mai discutat.
emcepatrat
si daca s-a mai discutat de ce nu poti posta un link catre zona respectiva? si eu sunt interesat de exemplu dar nu am timp sa stau sa scotocesc tot forumul
copperpaw
Deci, sincer as cauta decat sa stau sa astept raspuns, dar zi-mi cum se numesc, ca sa pot cauta.... nu stiu de unde sa incep....
Multumesc, scuze de deranj
R19/16v
@emcepatrat De ce crezi ca exista cineva aici care sa faca treaba asta pt tine? De ce e timpul tau mai important decat al meu sau al altui coleg de forum? E interesul tau, descurca-te si cauta. N-ai timp sa cauti? Du-te la service ca aia stiu sigur wink.gif

Eu v-am spus ca puteti cauta daca vreti un raspuns mai rapid. Altfel asteptati pana i s-o face mila cuiva sa va raspunda.

LE ia exemplu de la copperpaw.

<span class='edit'>22 Jul 2015, 21:14:</span>
@copperpaw http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=287055&hl=ruginit*

Cautarea a durat 0.0384sec.
copperpaw
Multumesc, sa ai o seara placuta!
Din toate elementele masinii aceasta mi se pare extrem de ruginita... ciudat... banuiesc ca daca ea nu mai in pozitia initiala din cauza ca si-a pierdut din "tarie" nu are un efect prea negativ asupra motorului.

La gropi simt cum se loveste jugul de la motor de sasiu...

[attachmentid=1628001766] [attachmentid=1628001765]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.