Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Media Nav Captur
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Captur
BlaueCorsa
Se poate inlocui CD-playerul standard cu Media Nav? In afara de antena GPS, mai trebuie alte modificari/adaptari?
FlorianP
A incercat cineva acest media player cu nav?

http://edotec.ro/edotec-edt-i157-dvd-multi...vigatie-tv.html



Daca se considera publicitate, rog stergeti...
BlaueCorsa
Are un coleg ceva similar (luat direct din China) pe o Toyota, zicea ca e multumit.
FlorianP
QUOTE(BlaueCorsa @ 13 Aug 2015, 10:10)
Are un coleg ceva similar (luat direct din China) pe o Toyota, zicea ca e multumit.
*




Ai lamurit cu modificarile la Media Nav?
BlaueCorsa
Din cate am inteles, nu e nevoie de modificari. Singura diferenta intre Media Nav de Renault si cel de Dacie e pozitia unitatii (in partea de sus a ecranului la Dacia, in partea de jos la Renault).
partner
Ce rost are sa dai 2800ron pe scula aia cand un media nav de Dacia se vinde cu 700ron
BlaueCorsa
Pe chinezarie se pot instala aplicatii din market si se poate conecta la net cu un 3g stick. E mai comod pentru update-uri, de exemplu.

Eu am pe Duster un Parrot Asteroid Tablet, care e mult mai ieftin si se monteaza "peste" sistemul de sunet existent, si e cam la jumatate din pretul Edotec-ului.
Andrei.TUT
Merge fara probleme, astazi mi-am pus eu navigatie am dat 650 ron cu tot cu transport si antena gps. Bafta! Nu mai deschid alt topic si intreb aici: cum 'piratez navigatia', am citit tot felul de chestii pe internet sa instalez medi@skin v2 si alte prostii dar toate erau pentru o versiune diferita fata de a mea. Am versiunea 4.0.6, va rog putin ajutor, nu am Romania si chiar am nevoie de aceasta harta:D
partner
Despre Medi@skin s-a mai vorbit aici http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=290290&hl=

Pe versiunea 4.0.6 din cate stiu merge doar Menavrus, care costa 50 de euro
Andrei.TUT
Lol :-? Eu am bagat medi@skin astazi(ma asteptam sa nu mearga) si ruleaza perfect:)) acum descarc hartile pt igo 8 sa vad cum ruleaza si revin cu edit...Am bagat si un video+cateva poze sa vad daca le deschide. Deci cine vrea navigatie pe captur o poate instala foarte usor(mufele sunt lafel) si mai trebuie cumparata o antena gps cu mufa FAKRA.
Edit: Mi-am pus si iGO 8 FULL EUROPA 2015, ruleaza foarte bine. Eu o sa folosesc media@skin doar cand am nevoie de GPS in rest folosesc softul original.
proful
Pentru Andrei Tut: Ma intereseaza si pe mine schimbarea CD-playerul standard cu Media Nav.Am un Captur Expression din decembrie 2015.
De unde ai cumparat Media Navul si antenna de GPS ?
Cat costa instalarea?
voodooman
Salut ! Am media nav evolution 6.0.3 cu licenta pe captur, pot instala vreun program sa citeasca fisiere video fara sa afectez licenta ?
torquemada
Evident menaco(menavrus) 6032
koldun
Se poate schimba cumva kitul de navigatie din Menaco cu HERE?
Andrei.TUT
Daca dai prin Craiova ti le instalez eu pe gratis fara urme, este foarte simplu rama se trage cu o paletuta subtire si lata afara, e prinsa in cleme apoi are 4 suruburi, mufe plug&play si aia e... APROPO VEDETI CA ESTE un r-link la 1000ron pe olx. Regret ca am dat pe asta 650ron si un r-link e 1000 biggrin.gif
BlaueCorsa
Stie cineva codul camerei de marsarier de origine pentru Captur?
CJ77DRR
salutare,nu stiu daca ma adresez in topicul potrivit,dar incerc oricum:
1. Media Nav (ultima versiune soft) cu senzori de parcare spate din fabrica - nu ar trebui sa afiseze pe display pictograma si distanta fata de obstacolul din spate la cuplarea marsarierului?Mentiionez ca senzorii functioneaza acustic, fara probleme,inclusiv gradual ca intensitate in functie de apropierea de obstacol
2. Limba computerului de bord nu se poate schimba din franceza in engleaza?
Sunt incepator intr-ale renault-ului,nu dati cu pietre wink.gif
Multumesc anticipat.
mihaigab
1. Eu am și cameră pentru marșarier iar distanța nu este afișată. Pe lângă imagine are doar o reprezentare grafică cu trei zone, fiecare cu câte trei arce de cerc care simbolizează spatele mașinii. Aceste arce de cerc se colorează în roșu, gradual, pe măsură ce se apropie de un obstacol. Cred că la tine este la fel. Deci nu afișează o distanță.
2. Limba computerului are legătură cu piața pentru care a fost construită mașina. La a mea, pentru România, este un amestec de engleză și română. Nu cred că poate fi schimbată de utilizatorul obișnuit. (aceasta este doar o părere)
NeeK
Limba de afisare din unitate se schimba usor din Setari/Sistem/Limba.
Legat de senzori de parcare e normal, sistemul e construit asa.
CJ77DRR
QUOTE(mihaigab @ 1 May 2020, 07:55)
...Pe lângă imagine are doar o reprezentare grafică cu trei zone, fiecare cu câte trei arce de cerc care simbolizează spatele mașinii. Aceste arce de cerc se colorează în roșu, gradual, pe măsură ce se apropie de un obstacol. Cred că la tine este la fel. Deci nu afișează o distanță...

*



Pai tocmai asta e si problema mea,ca nu apare acea reprezentare grafica cu 3 zone...nu ma asteptam la imagine video din moment ce nu am camera,dar acea reprezentare grafica m-as fi asteptam sa o aiba...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.