Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfat achizitie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Wkj
Salutare tuturor!

Dispun de o suma de 5000 de euro si as dori sa cumpar un renault megane 2 1.5 dci 106 cp. Ma incanta foarte mult faptul ca, fiind sedan, e spatioasa, are un consum.foarte bun, dotari destul de bune pentru un asemenea pret si arata si binisor, insa nu sunt convins in ceea ce priveste fiabilitatea si costurile de intretinere. Din ce am citit pe alte forumuri si site uri dedidate, am inteles ca trebuie sa scoti serios din buzunar cand e sa-ti.pice ceva, insa cat de mult in comparatie cu alte marci de masini? Mentionez ca aceasta va fi prima masina si nici experienta in domeniu nu am, de aceea apelez la experienta si cunostintele voastre.
Dreamer
Sunt masini fiabile, depinde de cel care a avut-o inainte cat a avut grija de ea.

Spor la citit: http://www.reno.ro/FIABILITATE-t120944.html

Plus ca forumul e plin de toate informatiile de caer ai nevoie.
danu092
am eu de vanzare exact ce cauti un megane 2 din 2008 106cp 6+1 facelift in doua trei saptamani plec din tara si as vinde'o daca esti interesat dai un pm ... inca nu e scoasa de vanzare
budspencer07
1.6 16v cea mai buna alternativa.
meganus_bicorpus
Daca faci kilometri, dieselul e sfant
ssilviu
1,6 GPL e sfant, nu dieselul.
argon
QUOTE(budspencer07 @ 27 Jun 2015, 06:45)
1.6 16v cea mai buna alternativa.
*



DIn contra, nu e cea mai buna, daca tot vrei benzinar, un 2.0 16v are cam acelasi consum, si performante mai bune, dar personal, daca ar fi sa-mi iau acum Megane, as lua 1.9 Dci, cel mai potrivit motor pentru masina, cu consum similar cu 1.5 106 cai, dar se simte cuplu si puterea in plus.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.