Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bucse brat inferior
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Summit
Salut , am dat de o mica incurcatura. Nu pot desface bratul inferior, este vorba de trei prinderi,
una in pivot si doua in punte, la una din prinderile din punte si anume cea din innainte este un surub cu hexagonul (de 21) mai ingust decat restul, si nici o cheie nu-l poate apuca atat de bine incat sa pot aplica forta pe el. Daca cineva a reusit il rog sa imi spuna si mie cum se face.

Multumesc.
maruboc
salut!eu am schimbat acum cateva zile bratul si a fost cam greu..merge cu o tubulara buna de 21 si un prelungitor sau o teava ceva..trebuie tinut foarte bine apasat pe ea pentru ca e foarte ingust capatul surubului si incearca sa nu bruschezi ,,nu tragi cu suturi ca nu faci nimic..de recomandat sa desfaci si suportul ptr conducta de frana sa faci mai mult loc..
Summit
Multumesc pentru raspuns. E cam greu sa bagi o tubulara acolo, chiar deasupra trece planetara. Si mai mult de o inelara cu care nu faci decat sa distrugi capul surubuliu nu intra.
Aco
Eu am dat jos cadrul H, apoi am desfacut bratele fara probleme. Cu ocazia asta am schimbat si bucsele de la bara de torsiune.
mars
Ar merge schimbate si bucsele cadrului, fac minuni unele noi.
Summit
Cam asta imi ramane de facut, speram sa se poata fara sa demontez cadrul sau capra cum ise mai spune. Tot ce ma ingrijoreaza este linia de ulei hidraulic de la servo. Dar nu poate fi o problema asa mare.

Multumesc ptr. raspuns ,a fost de folos.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.