Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Huruit pe fata dreapta,dar nu este continuu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane I
Green52
Salutare, am si eu un Renault Megane I 2002 1.9DCi, si intre 80-100 km/h incepe a mi se auzii un huruit dar acest huruit nu este continuu ca de rulment (este o jumatate de huruit) , se aude atat in treapta 4 cat si in treapta a 5, cand o scot pe liber nu se mai aude, chiar daca am intre 80-100 km/h. Dupa 100 km/h nu se mai aude nimic...
Vallybz
verifica uleiul cutiei de viteze
Green52
am verificat uleiul din cutie e totul ok. Sa rectific am stat si am scultat mai bine, se aude si cand nu e in viteza, dar mai incet decat cand este in viteza!!
Vallybz
e un rulment care e aproape sa moara. ridica masina pe cric si vezi care e.
LeonardST
Poate sa fie si un suport la motor,adica am patit eu acum cu masina credeam ca e din toba dar era suportul de la motor care era mancat si huruia maxim,tot pe dreapta era.
BN13DNM
Salut, am si eu o problema asemanatoare, se aude un huruit gros, indiferent daca e in viteza sau nu, in special cand virez la dreapta, specific ca nu se aude de fiecare data iar dupa ce incepe sa se auda si apas usor pedala de frana nu se mai aude.. posibil un rulment?
Rocco91
Salut, deci pot fi cateva cauze, una este ulei prea putin in cutia de viteze, dar fiind avand in vedere ca in special cand virezi la dreapta, tind sa cred ca este un rulment, probabil rulment stanga, dar nu este o regula.
Se ridica masina pe cric fiecare roata in parte si se invarte de ea, roata cu probleme trebuie sa aiba un huruit, acolo este problema.
De verificat s-ar mai putea verifica starea cauciucurilor, am patit si asta dar facea tot timpul nu numai in viraj.
Verifica rulmentii !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.