Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cutie de viteze automata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
fenderstrat
Salutare,

Am cautat topicuri legate de acest subiect si nu am gasit! Detin un megane 2 sedan 1.6 cutie automata.Vreau sa aflu mai multe despre acest tip de cutie, cum e normal sa se comporte la schimbarea treptelor, perioade de revizii etc..!La un moment dat amg asit acum mult timp un topic al unui tip din brasov care se ocupa de cutii automate dar din pacate nu l-am maig asit! o problema as avea, cand schimba din tr 1 in tr 2 imi da acea senzatie de patinaj al ambreiajului la cutiile manuale...( ca atunci cand accelerezi si nu dai drumu complet la ambreiaj) apoi schimba normal.
Lupsa
Buna persoana din brasov se numeste Radu,il gasesti pe forum,e meserias in cutii automate te ajuta si te sfatuieste si prin telefon daca este nevoie.Si eu am cutie automata si iti zic ca la mine nu patineaza nimik si nici nu simti cand schimba vitezele, sa ai bafta de masina.daca mai ai nevoie de alte informatii si crezi ca te pot ajuta ,te ajut cu placere
.
fenderstrat
Salut,
Am vorbit cu el si mi-a spus ca e normal cand schimba din tr1 in tr 2 sa aiba o patinare usoara , cica asa e facut softu vezi doamne sa protejeze cutia la rece!Omu initial a schimbat cutia pe garantie pentruc a iif acea la fel si cutia noua facea identic...a trebuit sa ceara relatii la reanult in Franta caci ai nostrii nu stiau despre ce este vorba!
RADU__
QUOTE(fenderstrat @ 12 Aug 2015, 08:03)
Salut,
Am vorbit cu el si mi-a spus ca e normal cand schimba din tr1 in tr 2 sa aiba o patinare usoara , cica asa e facut softu vezi doamne sa protejeze cutia la rece!Omu initial a schimbat cutia pe garantie pentruc a iif acea la fel si cutia noua facea identic...a trebuit sa ceara relatii la reanult in Franta caci ai nostrii nu stiau despre ce este vorba!
*


Partial adevarat. Dar probabil ca asa ati inteles dumneavoastra.
RADU__
Am postat aici ca sa nu mai deschid alt topic, cu speranta ca tilul topicului va "stimula" posesorii de cva sa citeasca.
Revin cu intrebarea mea:
cei cu cva Megane 2 p2 aveti asa ceva?
RADU__
Cred ca ma obsedeaza.... 1zhelp00.gif
RADU__
Chiar nu este nimeni cu CVA care sa citeasca acest topic?
TomachE
Cred ca astepti mult si bine tongue.gif
Nu mai bine te duci la o reprezentanta si intrebi ?!Zic...nu dau cu paru' smile.gif
RADU__
Pai bine zici, dar ei nu zic nimic.
Am fost si nu au habar. Nu stiu sa-mi spuna. Nu au dat importanta pana acum si nu pot sa precizeze daca au vazut asa ceva. wacko.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.