Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: bielete antiruliu renault laguna 3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
laurentiu1979ab
Recent am schimbat bieletele antiruliu laguna 3 cu unele TRW cod jts550. La ochi, atunci cand erau inca montate pe masina pareau la fel, singura exceptie fiind piulita care la bieleta originala are un umar (asemanator unei saibe). Cand le am dat jos nu le-am mai comparat, m-am uitat doar la cea veche si am vazut ca era produsa de TRW, fara sa compar codurile. Bieletele vechi le am lasat la service.
Apoi rasfoind forumul am vazut ca la megane (cred 2) sunt diferente intre bieletele masinilor cu PDG (pachet drumuri grele) si fara. M-am apucat sa caut in magazinele online si am gasit pt laguna 3 o serie de producatori( lemforder, febi, etc) cu bielete antiruliu de 294 mm si Meyle cu bielete HD de 298 mm, o diferenta suficient de mica pentru a nu fi sesizata la ochi cu bieleta veche montata.
Masina este achizitionata in 2008 din Romania ( PDG , scut motor).
Voiam sa stiu daca si la Laguna 3 exista diferente intre bieletele antiruliu pt masini cu/fara PDG si care ar fi dimensiunea corecta pentru cele cu PDG.
mars
La Megane diferenta e de 20 mm. La Laguna II nu difera. La a ta 2 mm nu conteaza.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.