Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfat achizitie Koleos 2.0 150cp CVA
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos > Renault Koleos
Abinatore
Va salut cu stima!
As dori sa achizitionez un Koleos la mana a doua cu motor diesel 2.0 150 cp si cutie automata, care nu mai este in garantie, dar e sub 100k km.
Este o achizitie foarte costisitoare pentru mine si as vrea sa minimizez riscul unei posibile tepe pe care as putea-o lua cu o masina care sa para ok dar sa nu fie, mai ales ca nu prea ma pricep. Asadar vroiam sa va intreb ce sfaturi aveti, ce verificari ar fi ok sa fac pentru a vedea ca masina este intr-o stare buna de functionare. Cred ca voi merge la un service autorizat sa faca o diagnoza, si daca aveti niste sfaturi in privinta asta sunt bine venite.
Ce parere aveti despre fiabilitatea cutiei automate?
lucidez
Pana la urma ai luat Koleos? Multumit?
dorin85
Salutare, as vrea sa fac trecerea de la Laguna 1 1.6 16v (de care sunt foarte multumit)la Koleos 2008-2010, dar ma gandeam si la Outlander 2 motor 2.0 DID. Ce parere aveti? Care ar fi mai ok? Merci.
Marcel76
Salut,sunt posesor de koleos de doi ani,mașină e din 2011 sunt foarte multumit,eu as merge pe koleos.bafta
dorin85
merci
dan22y
Il vrei cu cutie manuala sau automata?

Si eu il am de aproape 2 ani, merge bine, foarte multumit de masina. Inafara de schimburile de ulei si intretinere gen kit accesorii, un pivot si 2 bielete antiruliu, altceva nu a vazut. Cauta varianta facelift wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.