Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Memorie oglinzi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
munteanuradubogdan
De vreo 2 saptamani detin o laguna 2 , 2004 varianta full. am luat'o cu motorasul de la macaraua pasagerului defect, am schimbat acel motoras, merge geamul, merge si oglinda dar nu'mi memoreaza pozitia la oglinda...stie cineva cum pot sa pacalesc modulul sa'mi salveze si pozitia de la oglinda de pe dreapta?
rusli
Incearca pe viitor sa nu deschizi 2 topic-uri noi, pentru o intrebari, dar sa cauti intr-un topic existent.

Probabil problema ta e faptul ca oglinda nu opreste unde ar trebui. In cazul asta, pozitioneaz-o tu cu mana exact cum trebuie sa stea, si ai rezolvat problema.
munteanuradubogdan
degeaba o pozitionez cu mana...am incercat si asta ....ar mai fi o chestie : difera oglinda de la masina fara memorie pe oglinzi???
iDoctor
laguna are 3 tipuri de oglinzi , electrice si incalzire , electrice cu incalzire si rabatare si electrice cu incalzire , rabatare si memorie .
munteanuradubogdan
a'm rezolvat problema, era din caza oglinzii
MariusRZR
Ale mele sunt doar electrice...fara nimic altceva
rusli
QUOTE(iDoctor @ 18 May 2015, 16:43)
laguna are 3 tipuri de oglinzi , electrice si incalzire , electrice cu incalzire si rabatare si electrice cu incalzire , rabatare si memorie  .
*


Ce inseamna cu memorie?
Memorie la pozitia sticlei?
OVIDIUS
Adica daca ai 2 cartele, la momentul folosirii cartelei 2, scaunul si oglinzile se pozitioneaza automat la reglajul soferului nr. 2. Sa nu stea nevasta sa le mute iar, cu alte cuvinte. Cartela ei, setarile ei...
rusli
Foarte tare faza!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.