Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: proiectoare ceata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
nicurobert
Salutare. mi am luat si eu nu demult o laguna 2 din 2002 si inca de cand am luat o am observat ca nu functioneaza proiectoarele pentru ceata.mentionez caci becurile nu sunt arse, le am verificat. care poate sa mai fie cauzele??
tacufmr_lagunaII
siguranta?
nicurobert
unde se afla panoul de sigurante:?:?
srg93
Cum deschizi portiera la sofer, in partea laterala o bordului, este o usita.
nicurobert
si ,stiti cumva, pot eu sa ma uit la sigurante, sau e nevoie de un electrician care sa aiba vreun aparat de masura??
mariuss79
QUOTE(nicurobert @ 11 May 2015, 20:45)
si ,stiti cumva, pot eu sa ma uit la sigurante, sau e nevoie de un electrician care sa aiba vreun aparat de masura??
*



a treia de sus in jos pe randul din stanga este siguranta. in mod normal pe usita trebuie sa ai si un cleste portocaliu de plastic pentru scos sigurantele... apuci cu el de siguranta si o tragi afara. inlocuiesti cu una buna de 30A si faci o proba.
ady_vasiloiu
Vezi ca la facelift se scoate tot plasticul unde e usita din stanga.Adica ai usa aia de verificare dar daca tragi mai tare scoti tot plasticul ala de la bord si doar asa iti incap mainile acolo
nicurobert
Dap.Multumesc pentru sfaturi. Am facut toate astea. am inlocuit siguranta dar tot nu merge. Curios este faptul ca in bord imi apare becul de la proiectoare aprins cand le aprind.cred ca este o problema mai grava.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.