Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Amortioare pe ulei , KYB
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna I
Alexul
Salutare. Acum 2 zile am schimbat amortizoarele fata cu unele KYB pe ulei, flanse si rulmenti KYB.
Toate bune si frumoase, masina merge foarte ok, este stabila. Doar ca amortizoarele mi se par cam tari (sau ca poate sunt noi ?!)
1. Trebuie apasat foarte tare de botul masinii ptr a se lasa
2. Cand trec peste speed-bum, simt cum masina topaie de fata din anvelope !
3. La gropi si denivelari simt cum doar spatele se lasa blink.gif

Ma intreb cum o fi cele pe gaz !
cosmin_taranu
Poate ar merge schimbate si cele de pe spate. Eu pe fata urmeaza sa le schimb dar le-am avut curse cele de pe spate si dupa ce le-am schimbat am avut aceeasi senzatie, ca spate ii mult mai rigid.
In acelas timp am avut probleme si cu puntea spate. Ma gandesc ca si asta poate fi o cauza sa fie " mai moale" spatele.
Nu cred ca ii atat de mare diferenta intre cele cu ulei si cele cu gaz sa ti se para ca mergi cu un S-klasse daca ti-ai pus pe ulei.
Poate ca te-ai obisnuit ca si mine cu efectul de barca smile.gif prea mult si iti e dor acum.
Just my 2 cents
Alexul
Totusi...este a dracu de rigida !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.