Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Traverse de cale ferata din lemn uzate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Cafenea
BiGBearRO
Salut,
Știe cineva de unde as putea achiziționa niște traverse de cale ferata din lemn uzate?
Cat mai aproape de București/ILFOV.
Merci
b76bgaarh
aven topic, se numeste unde gasesc.

bafta.

ps mai exista din lemn?
pcs
Traversele din lemn sunt impregnate cu creozot si de aceea sunt inregistrate ca deseuri periculoase ( HG 856/2002 privind evidenta deseurilor si aprobarea catalogului european al deseurilor ). Oficial, daca nu esti societate autorizata pentru gestionarea deseurilor periculoase, slabe sanse. Poate la vreo societate care efectueaza lucrari pentru CFR Infrastructura ... daca exista lucrari.
PS Creozotul este cancerigen.
solidconvert
Am exportat eu acum vreo 4 ani in Israel traverse de cale ferata... evreii le folosesc pentru amenajarea gradinilor din curtea casei. Sunt la mare cautare acolo... wink.gif
Probabil colegul doreste sa faca acelasi lucru... smile.gif
Diac
Si eu am vrut la un moment sa cumpar asa ceva. Ma gandeam sa le tai in "felii" pentru straturi de flori si alei. Dar daca aud acuma ca sunt cancerigene......mai bine renunt.
iulia_boris
Creozotul este cancerigen intr-adevar..
VladSoare
Păi tocmai. Un motiv în plus să le exportăm în Israel. biggrin.gif naughty1.gif
CGB
brava ticule. adica sa le dam la ovrei. unde-i ala de ma fwtea pa mine la icre de cate ori pomeneam de gazare? bai....ala, ca nu mai jtu cum iti zicea, ia sesizeaza-te!!!!! si da nejte reporturi. ca iete ce insinueaza colegu.
VladSoare
Păi eu nu zic să-i gazăm, ci să le facem un bine, să-i ajutăm să-și amenajeze grădini frumoase, pline de flori... Să punem umărul la înflorirea Israelului... tongue.gif
Ce propun eu este super ecologic, fără gaze toxice. biggrin.gif
vallixx
QUOTE(CGB @ 31 Mar 2015, 09:55)
unde-i ala de ma fwtea pa mine la icre de cate ori pomeneam de gazare?
*


e in pauza
octavian.gagu
Tocmeste o mana de tigani...ca pe calea ferata care traverseaza sos. Moinesti si se duce la AFI Palace gasesti de lemn. Sunt doua sensuri. Pe cel care merge spre Valea Lunga sunt de beton. Pe sensul ce merge spre AFI sunt de lemn d-ala cu creozot. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.