Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare limba meniu bord Megan 3 DCI 2011
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
petree
Salut, cine ma ajuta sa schimb limba din afisajul din bordul masinii?
Megan 3 dci 2011
adytym
probabil doar la reprezentanta vei putea face schimbarea limbii , daca o fi posibil
roland
Ar trebui sa fie in meniu optiune de schimbare de limba.
cj98czh
Si eu stiu ca nu se poate schimba decat cu Clip.
Highwayman
Ar trebui sa se poata, insa poate depinde de optiunile existente in meniul lui petree. Poate la el engleza nu se regaseste printre limbile listate 9sau ce limba o vrea sa aleaga).
roland
Despre setarile din acel pdf vorbeam.
marius80_eugen
La mine era in olandeza si mi-au schimbat limba numai din meniu in engleza, fara sa fie necesara conectarea la CLIP .
petree
Multumesc pentru ajutor, am rezolvato.
Highwayman
Ca sa mai castige o stea la ultimele teste EuroNCap, Renault a modificat meniul astfel incat avertizarea referitoare la centurile din spate sa poate fi afista in toate limbile. Exista meniu si in limba romana? Intreb din curiozitate.
roland
La Fluence 2013 nu este meniu in romana. Este engleza, germana, ceva chineza si nu mai stiu.

Si nu stiu cum se comporta daca pui pe chineza, in mod normal ar trebui ca meniul de limba sa ramana inteligibil, altfel nu mai iesi din chineza veci pururi.

Legat de centuri, eu ii oblig pe cei din spate sa isi puna centura, chiar daca nu am senzori acolo. Am vazut ce se intampla la o frana violenta, asa ca e util sa poarte toata lumea (total independent de ce spune si obliga legea).
nevro21
chiar daca sunt cam tarliu cu postu ..... la megane si laguna se schimba din meniu , la alte modele ( ex master ) 3 clicuri din clip . Astea 3 modele mi-au trecut prin mana .

O zi buna .
highsicktear
Salut. Confirm ca pentru M3 se poate schimba limba calculatorului de bord doar din butoanele manetei din dreapta. La mine era in oladeza si l-am schimbat fara probleme in engleza.
danculionela
detin un megan din 2012. am meniul in limba engleza. Stie cineva cum pot schimba meniul
in limba romana?
djcristi
nu exista in Romana !
rusus
Eu aveam franceza acum am engleza,romana mia zis băiatul ca nu este
mitica68
Salutare, cine poate să-mi spună "pașii", pentru a schimba limba din germana in Ro? Mulțumesc frumos.
IonutGligan
QUOTE(mitica68 @ 12 Sep 2020, 14:36)
Salutare, cine poate să-mi spună "pașii", pentru a schimba limba din germana in Ro? Mulțumesc frumos.
*



In Romana nu exista meniu la masina din semnatura ta dar o poti pune in engleza macar... te duci in meniu pana gasesti Sprache care inseamna limba si dupa ce intri dai pana gasesti engleza...
DFCprime
Salutari tuturor!

Am achizitioant recent si eu un Megane 3 GT Line din 2010. Am resuit sa pun limba clusterelor + navigatie din franceza in engleza, dar comezile de la radio/CD tot in franceza au ramas, exista vreo solutie ce nu implica diagoneza pentru schimbarea ei ? Mersi anticiapt! (Pe langa asta smile.gif mai am niste probleme, sper sa le gasesc fix aici pe forum )
DFCprime
Am revenit cu update, poate ii ajuta si pe altii. Ca sa aduci masina pe limba engleza.

1. Modifici din butoanele de la comper bord pentru ceasuri.
2. Din butoanele de navi pentru navigatie reusesti sa pui engleza, si totodata asa poti sa alegi si cum apare temperatura in navi (C sau F)
3. Pentru radio, setari separate pe el, imediat dupa starile de BT.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.