Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Manere portbagaj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos > Renault Koleos
omiocaoe
De cateva zile sunt posesorul unui koleos 2,0l diesel. Luat la mana a doua. Am o intrebare: la ce folosesc manerele din portbagaj? Cele laterale. Am tras nitel de ele dar nu se intampla nimic. Si nu vreau sa patesc ca-n bancul ala cu "i-au cazut urechile"... Multumesc.

23 Mar 2015, 11:20:
M-am lamurit singur intre timp, deblocheaza rabatarea banchetelor smile.gif

Am o alta problema: oglinda soferului da semne de oboseala, nu cupleaza la fiecare actionare de buton rabatarea. Are cineva idee cum se demonteaza/monteaza s-o dau jos sa vad ce-i in ea. Poate e miserie, ori poate e ceva uzat. Multumesc.
cj666
Daca vrei sa dai jos doar oglinda e simplu... o fortezi un pic cu o surubelnita. E prinsa doar in niste cleme de plastic pe mecanismul de rotire... am vazut si eu azi ca mi-a dat-o jos un tir smile.gif
omiocaoe
Se pare ca totusi vinovat e butonul. O sa caut pe la dezmembrari sa incer cu altul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.