Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: recuperare talon
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Twingo
lory1988
buna seara, acum 2 zile am cumparat un bus 9 locuri, ete inscrisa pe romania pe o firma din covasna, nu am contract de vanzare, ma oprit RARu si un mcv, miau dat dovada de 15 zile si miau retinut talonul pentru parbriz crapat si anvelope, miau zis sa ma duc la sfantu gheorghe la RAR sa faca constatere si dupa aceea la politie tot acolo ca sami recuperez talonul. eu imi schimb parbrizul si rotile lar pot recupera personal talonul? nu am nici o legatura cu firma pe care e inscrisa duba, eu sunt din brasov, lamuritima varog ce am de facut
espacern
Posteaza pe sectiunea Legislatie.....si atentie la ortografie/caligrafie!
cj98czh
Talonul o sa-l poate recupera doar proprietarul din acte.

Cum sa cumperi o masina fara nici un act???

lory1988
mda, stiu ca trebuia sa fac contract dar nu aveam cu cine pt ca de la cine am luat-o nu era nici el proprietar, sunt a treia mana eu, urata situatie, de firma proprietara nu dau, cum mai pot obtine talonul?
gabize
E glumă, nu?
lory1988
este o situatie nasoala nu o gluma
albert danicescu
Nu poti sa il recuperezi, asa am patit eu si inca am talonul la politie, masina mea nu mai e in leasing dar nu am trecut-o inca pe noul proprietar, am nevoie de imputernicire de la leasing sau sa ma duc cu utilizatorul in cazul meu fiind leasing. In cazul tau ai nevoie de o imputernicire de la firma care este proprietar altfel nu ai nicio sansa!
espacern
Proprietar nu mai este firma......ei au vandut masina!
gabize
QUOTE(lory1988 @ 20 Mar 2015, 13:41)
este o situatie nasoala nu o gluma
*


Chiar nasoală, mai ales dacă e așa cum spune espacern. Pot apărea și alte sancțiuni, deloc neglijabile.
bundy220
QUOTE(lory1988 @ 20 Mar 2015, 13:41)
este o situatie nasoala nu o gluma
*


ai pm,dar fa rost si de act de vanzare intre timp ca poate te retin si pe tine,nu doat talonul...
UXE
De ce nu l-au retinut cand i-au luat si talonu?
pistritu
era mai simplu in asemenea cazuri sa spui "Nu am talonu la mine. Masina e a unui var de-al meu sau o ruda de unde era si Firma aceea (oras)" si nu pateai nimic
espacern
Cred ca ilegalitati stie si el sa faca....nu mai trebuie sfatuit in acest sens.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.