Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: stop pe frana pozitie si climatronic
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Serb29
Am si eu o problema nu imi functioneaza pozitie stanga fata si nici spate si stopurile pe frana in aman2 partile , iar climatronicul functioneaza perfect dar nu lumineaza ecranul , a mai intalnit cineva problemele astea ? am schimbat becurile si sigurantele si nici o schimbare, ma poate ajuta cineva nu stiu ce sa -i mai fac
tuddy93
Salut,

Dupa ce ai schimbat sigurantele, le-ai verificat sa vezi daca sunt arse?

Sau, mai bine zis, cele vechi erau arse?

P.S. Eu am avut o problema asemanatoare din cauza unui scurt in priza pentru remorca (este legata pe instalatia de iluminare spate si nu separat, in cazul meu).

Tudor B.
boeru_laurentiu
La mine avea scurt la contactorul de la pedala de frana . Verifica sigurantele ( in partea stanga a bordului ) , daca o inlocuiesti si se arde iar nu incerca sa pui una mai mare ca iei foc !
Serb29
am verificat toate sigurantele ,si alea din stanga volanului si alea de langa baterie, chestia e ca nici in partea dreapta nu am stop pe frana, merge doar cel de pe luneta,si pe langa asta nu am pozitie nici pe fata si pe spate partea stanga

2 Mar 2015, 20:54:
si nu aveam nici o siguranta arsa toate erau ok
maryus_maryusss
Serb 29 problema cu luminarea ecranului la clima este de la o lipitura la o rezistenta care se slabeste in timp si nu mai face contact ,studiaza topicul “variatia intensitatii luminii la climatronic explicat de colegul aviasol“-este o problema la multe lag 2 cu clima ,asa am rezolvat si eu cu lumina la clima iar lumina pe pozitie si frina incearca sa verifici daca vine curent la becuri .
Serb29
iti multumesc , am verificat si nu primesc curent
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.