Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CARLIG TRACTARE L3
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
SAVAGE
Pe principiul "sa avem masina full option" am achizitionat de pe un site de vanzari, o instalatie completa de tractare(carlig,instalatie electrica,cadru metalic inclusiv suruburile de prindere).
Toate bune, pana merg la un electrician autorizat care ma informeaza ca mufele de la instalatia electrica a masinii nu se pupa cu mufele de la carlig, asa ca am renuntat momentan la montaj.
Intrebarea aste:
1. Instalatia electrica difera la break fata de berlina?Aici electricianul sustine ca este posibil o diferentiere urmare a instalatiei de la hayon.
2. La masinile ce vin din fabrica cu aceasta dotare exista o preechipare a instalatiei electrice?Ca sa fiu mai explicit, electricianul sustine ca ar trebui sa existe un cablu special pentru remorca, cablu ce vine din calculatorul masinii, de sub bord si care in partea din spate a masinii ar trebui conectat cu una dintre mufele anexate la instalatia carligului.
3. A montat cineva acest accesoriu?
va multumesc anticipat...
cf09dsm
ACEEASI PROBLEMA : am cumparat anul trecut o instalatie completa de tractare(carlig,instalatie electrica,cadru metalic inclusiv suruburile de prindere), am montat cu un prieten cadrul metalic am tras cablurile in portbagaj si pas... Cei de la renault spun ca cutiuta cu calculatorul carligului nu se poate monta (masina mea e prima editie dec 2007 ce am luat e de pe un 2009 identic dar cu motol 2l) Asa ca stau cu patratelul ala in torpedou de un an si ma folosesc de carlig cand am nevoie dar pe raspunderea mea (fara parte electrica),,, daca gasesti solutie da un pm smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.