Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema lumini consola aer
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
Flaviu Marian
Buna ziua,
Sunt nou pe acest forum!
V-as ruga sa ma ajutati daca se poate cu urmatoarea problema:
Posed un renault scenic din 2001 doar cu AC. Dimineata cand am plecat la servici toate beculetele de pe consola de aer funtionau perfect. Am lasat masina in parcare iar cand sa plec acasa nu se mai aprind becurile din consola de aer, beculetele de la butoanele geamurilor electrice din usi, beculetul de la butonul de la inchiderea automata a usilor, becul de la reglajul oglinzilor, iar butonul de la reglajul intensitatii luminii in bord nu mai are nici un efect. In rest luminile de la scrumiera, casetofon, panou bord functioneaza perfect.
Parerea mea este ca nu se pot arde toate deodata, motiv pentru care am schimbat toate sigurantele de 5A de pe panoul din stanga soferului. NICI UN REZULTAT!
Se poate sa fie alta siguranta sau este alta problema?

Va multumesc!

P.S. Tot acasa am observat ca nu mai merg becurile de pozitie pe partea dreapta. Aici am gasit ca s-ar putea sa fie de la siguranta de pozitii de pe panoul de la compartimentul motor.
daniellu
Si nu-ti merg nici lumina la numar, deci apuca-te de treaba! Cauta panoul de sigurante din compartimentul motor unde este siguranta. Nu esteneaparat cel cu sigurante mari (20, 30A).
Scurtul este la lampile de numar.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.