Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tara de ^$#@!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
Pages: 1, 2, 3
DaniiS
Buna seara , am si eu o problema , legea din tara asta de cacao .
Ieri un "romeo" (prefer sa-i zic asa) care venea din sens opus a intrat pe bandea mea facandu-mi oglinda praf , el daune nema .
Am vorbit sa facem amiabila , nu aveam nici eu nici el foaie de amiabila , astazi am facut rost de hartie iar el nu a mai vrut .
Am fost la politie (asta dupa ce am gasit o sectie de politie ca prin satele alea erau toate inchise ) am dat declaratii si SOC amenda si eu si el 600 lei fiecare ceva gen " culpa comuna " .
Deci stai ca nu inteleg merg normal pe strada unu intra pe banda mea imi farama oglinda , mai are cam 3cm pana sa ma farame direct iar eu primesc amenda ??? si raman si cu daune la masina .
"Cica" nu se poate constata ca a intrat pe banda mea , dar a constatat ca am mers amandoi prea aproape de axul drumului , nu conteaza ca ala cu viteza + telefon + stil de condus tipic unui racer poate omora pe cineva , multumesc lui Dumnezeu ca nu am fost eu .
Am semnat procesul verbal cu mentiunea ca nu sunt vinovat si voi contesta , ceea ce voi face incepand de maine .
Vreau sa aflu ce as fi putut sa fac sa evit asemenea incident , poate era mai bine sa ma duc pe aratura sa-mi aranjez toata masina el sa treaca bine mersi si eu sa raman cu daune de 5.000lei apoi sau mai mult ?( in cazul in care era mult mai mult pe banda mea as fi facut gestul asta ca sa imi salvez viata , eram intr-o curba nu am avut timp de reactie mare eu circulam cam cu 60km/h el 100+)
Voi ce ati fi facut in locul meu , si ce ati face de acum incolo sunt tanar nu am experienta in asemenea cazuri nu am mai avut parte de asa ceva , sunt civilizat nu sunt cu razbunari si faramat masini , actionez legal.
Intrebarea e daca prin absurd nu reusesc sa castig contestatia si sunt nevoit sa platesc cei 600 lei ( in cazul asta ma voi muta din tara asta cu prima ocazie ) si nu ii voi plati ce se poate intampla , nu am nimic pe numele meu deci sa o bage la impozit nu cred ca se poate , in cat timp se prescrie aceasta amenda , nu nu am de gand sa platesc nici 1 leu .
espacern
Nu inteleg ce treaba are tara cu declaratia pe care ai dat-o in fata ofiterului de la Politie.......si pe baza careia s-a stabilit vinovatia?
Mai bine schimb-ti mentalitatea daca tot ai nevoie de ajutor....tot din partea tarii de (cum spui tu).
DaniiS
Declaratiile au fost ceva gen ala" nu sunt vinovat nu sa intamplat nimic" si la mine " a intrat pe banda mea de mers etc" cum a constatat el ca am mers amandoi prea aproape de axul drumului , mai nou ei sunt comozi si daca suni la politie pentru asemenea incident te ia in ras .
In tara asta totul merge pe spaga , ei in satele lor cu porcu si gaina spaga mare si se rezolva problema .
Era sa uit Romania este asa de civilizata incat am alergat 3 ore pe drumuri sa gasesc o sectie de politie deschisa , repet ei sunt comozi si nu mai vin .
maru
nu te astepta sa se prescrie ca si peste 10 ani tot acolo o gasesti, la financiar, si mai ales daca gasesti vreun nebun te trezesti dupa un timp cu vreo executare silita (vezi cazu` lu` becali cu rovigneta)
normal ar fi sa platesti amenda (din cei 600 platesti 300) si sa mergi mai departe cu contestatie in instanta (ai nevoie de martori care vor fi chemati de cateva ori pe acolo)

p.s: treaba cu prescrisu` dupa 5 ani a cazut in cazul amenzilor iar la faptele penale nu se poate prescrie nimic atat timp cat cazul este pe rol si se aduc probe noi(vezi cazuri de 10-12 ani)
espacern
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 18:03)
In tara asta totul merge pe spaga , ei in satele lor cu porcu si gaina spaga mare  si se rezolva problema .

Cu mentalitateasta nici nu mai are rost sa deschizi actiune in instanta.....esti pierzator din start!

Cand esti implicat intr-un accident fara victime/amiabila esti OBLIGAT sa te PREZINTI la sectia de Politie in termenul legal.....nu vine nimeni la tine!
DaniiS
Maru multumesc pentru informatie , dar nu mi se pare normal asa ceva .
espacern , este perfect ce spui tu , sa te prezinti la sectia de politie in termenul legal daca gasesti asa ceva in weekend prin sate ( mai ales daca pe langa sate mai sunt si ceva evenimente : targuri etc etc) eu am declarat accidentul in oras ca sa nu mai conteze cele 24 ore si cu multe telefoane a dat domnu sa gasesc o sectie de politie deschisa care sa aiba autoritate pe zona aceea , din punctul tau de vedere vad ca totul e roz si te rog daca nu poti oferi o informatie care ma poate ajuta cat de putin te rog nu imi mai polua topicul si traieste in tara asta ca e perfecta ( nu pot sa-ti doresc sa dai de unul din asta dar sa fie cu inca ~3cm pe banda ta de mers , nu pot dorii nimanui asta mai ales sa fi cu familia in masina cum am fost eu , sa vad apoi ce parere ai despre toata incurcatura asta)
maru
daca vrei sa mergi mai departe (in instanta) plateste amenda la jumatate ca in caz de nu rezolvi nimic sa nu`ti impuna sa o platesti in 30 zile (600 lei in loc de 300) si sa vada ca esti un cetatean cu spirit civic si ti`ai platit amenda blush.gif
eu am avut o problema acu` ceva ani cu o amenda data de politia locala pentru un loc de parcare si am contestat`o in instanta (de la 1.700 lei - 17 milioane vechi - mi`a preschimbat`o in avertisment).. daca vrei sa mergi in instanta te interesezi pe acolo ce trebuie sa faci (eu nu mi`am luat avocat).. ai termen 15 zile de la data aplicarii amenzii pentru contestatie
DaniiS
Merci mult maru , acum am studiat procesul verbal cu cineva competent , este gresit , a gresit incadrarea (legea ) nu a completat ce trebuia , maine ma voi duce sa fac tot ce pot ca sa contest , procesul este nul , nu ma lasa sufletu sa dau nici 1 leu cand stiu ca mai aveam 3cm pana sa ajung la urgente sau doamne fereste mai rau .
maryus_maryusss
Danii plateste jumatate din amenda in 48 ore si dupa faci contestatie,vii cu un martor si dupa ce cistigi faci copie dupa hotarirea jud. si te duci la financiar si recuperezi banii .Daca tablagiul cu cascheta a completat p.v. eronat ar trebui sa suporte consecintele ,multi tablagii se bazeaza pe faptul ca soferii nu isi cunosc bine drepturile si comit abuzuri.
espacern
Posteaza PV......poate este doar o greseala minora pe care nu poti sa te bazezi in totalitate la contestatie.
Justitia considera greseala diferit fata de cum crezi tu/alti ca este de fapt.
maru
cu atat mai bine ca e ceva gresit prin p.v (am uitat sa mentionez asta)

100% de acord cu maryuss

parerea mea e sa te reprezinti singur si sa nu te apuci sa`i chemi in instanta pe autor sau militian ca scormonesti prea mult rahatu` si dai in altele
pur si simplu iti aperi doar cauza (anularea amenzii)
o sa platesti doar cativa zeci de lei pentru taxa de timbru si copii xerox
contestatia o faci la instanta din judetul unde s`a produs evenimentul
espacern
@maru tu crezi ca initiatorul este cel care conduce sedinta de judecata si invita pe cine doreste el?
Instanta este OBLIGATA sa asculte ambele parti....sub efectul nulitati procesului!
maru
espacern citeste cu atentie..
am zis sa nu`i cheme pe vreunu din aia doi (militianu` sau autoru`)ci doar institutia (normal ca tre` sa existe p`acolo un parat,reclamant,intimat sau cum vrei sa`i mai spui)
in cazu` meu nu l`am chemat p`ala care a chemat militia locala sau pe cel care mi`a dat amenda ci am chemat in instanta institutia ca altfel daca era sa pierd poate ma mai puneau si aia sa le platesc cheltuielile de judecata+daune morale+ziua de munca si alte nebuneli+amenda (vorba aia : si f...t si cu banii luati)
o simpla greseala a p.v si se poate anula in instanta foarte usor (numar inmatriculare,CNP,articol etc)

p.s: daca era ceva mai grav si avea cohones putea sa`l cheme pe militian in instanta pentru abuz in serviciu,incompetenta etc etc
espacern
De unde stii tu maru ca politia a facut abuz in serviciu sau ca e incompetent.....ai vazut PV-ul?
DaniiS
espacern am spus ca pv a fost studiat de un prieten competent ( nu trebuie sa spun mai mult daca esti atent intelegi ) e nul , acum a plecat de la mine si am aflat tot ce trebuie sa fac , contest procesu apoi ma duc in audienta la politie sa reclam ce au facut gaborii azi cu mine adica bascalie .
espacern
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 20:28)
pv a fost studiat de un prieten competent ( nu trebuie sa spun mai mult daca esti atent intelegi ) e nul

Nulitatea PV se obtine in instanta printr-o decizie a unui judecator......nu dupa parerea unui prieten chiar si competent.
Ai decizia finala prin care un judecator admite nulitatea PV dupa audierea partilor si prezentare probelor/martorilor?
Pana la finalul contestarii mai ai drum lung......tu nici nu ai facut vreo procedura si deja te gandesti cum sa te razbuni pe organ.
DaniiS
espacern ori esti bolnav ori nu , tu nu pricei ca unu intra pe banda ta venind din sens opus te buseste sa zicem frontal si tu iei amenda ceva gen mortul este de vina ? mai trebuie sa dau detalii ? treaba pute din start , dar militienii la care am ajuns nu au vrut sa tina cont de nimic pentru ca a fost un aranjament .
maryus_maryusss
Danii cind faci constestatia conteaza mult faptul ce scrii acolo,ce scrie in p.v. ce vei scrie in intimpinare plus un martor care a fost in masina si ai sa cistigi negresit .Poti sa te reprezinti si singur sa nu mai dai bani la avocati si ceri anularea p.v.De regula din partea politiei nu prea se prezinta nimeni ei trimit hirtii ca sa se judece in lipsa .
espacern
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 20:43)
espacern ori esti bolnav ori nu ,

Bine am inteles...ai castigat un proces pe care inca nu l-ai inceput.
Si asta se numeste ca tu esti sanatos....si eu bolnav!
DaniiS
maryus mersi ma va invata cineva cum sa fac contestatia iar ca martori ii am pe membrii familiei .
espacern nu o lua in nume de rau dar incerc sa te fac sa intelegi ca nu este normal ca cineva care vine din sens opus sa intre pe banda ta sa te loveasca si sa primesti si o mare amenda bonus , nu pricep punctul tau de vedere , adevarat inca nu am castigat nimic sincer nici nu port pica dar tantalau ala in stilul lui putea sau poate sa o comita mai grav si sa se ajunga la alte treburi tot ce ma intereseaza pe mine este sa nu mai platesc amenda si sa ma despagubeasca cum este si normal o oglinda in dezmembrari ma costa 150 lei + transportu (fancourier)+ vopsitul de ce sa scot eu banii astia asa aiurea ? mai ales ca nu sunt bogatan si tot ce fac , fac cu greu nu am plantatie de bani.
espacern
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 20:51)
tot ce ma intereseaza pe mine este sa nu mai platesc amenda si sa ma despagubeasca cum este si normal

In momentul actual tu esti considerat de Politie vinovat si obligat sa platesti amenda conform PV-ului......si nu pe mine trebuie sa ma convingi ca asa s-a intamplat.
Daca faci contestatie la PV in termen legal amenda se amana pana la finalizare proces si ai posibilitatea in instanta sa-ti exprimi punctul de vedere ca martor+eventuale probe/marturii.
Doar dupa ce toate etapele procesului se incheie (poate dura chiar 1-2 ani) si se anuleaza PV poti sa consideri ca pentru tine s-a facut dreptate.
AR-18-MOS
QUOTE(maru @ 1 Feb 2015, 21:01)
p.s: daca era ceva mai grav si avea cohones putea sa`l cheme pe militian in instanta pentru abuz in serviciu,incompetenta etc etc
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Asa-i cand lasi covrigul si-ncerci sa scoti capul in lume.
1.
QUOTE
Abuzul în serviciu
(1) Fapta funcționarului public care, în exercitarea atribuțiilor de serviciu, nu îndeplinește un act sau îl îndeplinește în mod defectuos și prin aceasta cauzează o pagubă ori o vătămare a drepturilor sau intereselor legitime ale unei persoane fizice sau ale unei persoane juridice se pedepsește cu închisoarea de la 2 la 7 ani și interzicerea exercitării dreptului de a ocupa o funcție publică.

Atat timp cat ai dreptul de a depune contestatie impotriva PV de contraventie, nu ti-a cauzat nici paguba, nici vreo vatamare a drepturilor.
2. Covrigar, pune legea unde este reglementata si sanctionata incompetenta. wacko.gif
DaniiS
O sa merg si in congo ca sa imi fac dreptate deoarece tocmai din spusele tale militianul este incompetent deoarece ma considera vinovat , cum poate fi vinovat iepurele ca a fost impuscat ?cum pot fi vinovat ca am mers pe banda mea si altu a intrat peste mine ?
Acum pe seara a reusit acel prieten sa ma lamureasca , eu am deschis topicul si pentru a afla ce puteam face ca sa evit treaba asta , ce puteam sa spun la sectie domle esti prost am intrat eu pe google si ai scris alt cod acolo sau nu ai scris ce trebuie , nu ma pricep , gaboru a facut bascalie de mine , iar acum va dura 1-2 ani ca sa rezolv treaba asta .
AR-18-MOS
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 22:18)
O sa merg si in congo ca sa imi fac dreptate deoarece tocmai din spusele tale militianul este incompetent deoarece ma considera vinovat  , cum poate fi vinovat iepurele ca a fost impuscat ?cum pot fi vinovat ca am mers pe banda mea si altu a intrat peste mine ?
*

Eu zic ca tu ai intrat pe contra sens si asa s-a produs incidentul. Demonstreaza ca nu-i asa.
DaniiS
MOS , vinovatul in ziua cu incidentul si-a recunoscut vina dandumi copie dupa talon si asigurarea , am martori el e singur , pv-ul din cate mi sa spus este scris prost , declaratia vinovatului este de 2 randuri si el recunoaste ca mia spart oglinda dar nu vrea sa imi dea asigurarea ca nu se simte vinovat , chestiile astea eu zic ca , conteaza ca doar nu ii furam eu copiile dupa acte corect ? si am si o poza pe care o voi scoate la imprimanta si o voi lua cu mine sper sa conteze si aia .
Sa inteleg ca tu daca erai in locul vinovatului si imi spargeai oglinda la fel ma plimbai pe la politie spunand ca nu e adevarat ? in loc sa iti asumi ce ai facut si sa imi dai asigurarea ca pana la urma eu zic ca de aia dam gramada de bani la asigurari nu ? sau le platim ca sa nu se ia militia de noi ....
maru
DaniiS este bine cum vrei sa incepi procedura de anulare a p.v asa ca`ti doresc nervi de otel si multa bafta (o sa cam dureze cateva luni)

p.s: nu mai sta sa le dai explicatii si sa despici firu`l in 4 ca sunt cativa pe aici care`s batuti cu pAula`n cap
espacern
QUOTE(maru @ 1 Feb 2015, 21:30)
DaniiS este bine cum vrei sa incepi procedura de anulare a p.v


Si daca face exact cum spui tu si pierde procesul te angajezi sa-i platesti tu toate alea:amenda+reparatia+etc?
DaniiS
espacern imi asum acest risc , dupa tine ar fi bine sa platesc prostia altuia ? sa platesc o amenda data asa la oha ?
vad ca mos ma pune pe mine in situatia in care sunt deja sa demonstrez , iar eu la inceputul topicului am spus ca sunt tanar nu am trecut prin asa ceva si poate a mai patit cineva asa ceva si a rezolvat sa imi explce si mie , vad ca se pricepe binisor poate imi spune si mie ce ar face el sau tu (espacern) in situatia data ati accepta plata amenzii si gata ? va reparati oglinda si drum bun ? toata lumea fericita ?
espacern
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 21:49)
imi spune si mie ce ar face el sau tu (espacern) in situatia data

Oglinda o sa o repari singur cu bani tai.....daca vrei sa circuli cu masina pana se termina procesul.
Amenda se amana pana la finalizarea procesului....apoi functie de sentinta vezi tu cum decizi mai departe.
Eu poate nu ajungeam in situatia ta pentru ca completam cu mare atentie declaratia/schita data la Politie dupa care s-a constatat culpa comuna.....declaratie care este proba in proces apropo.
DaniiS
Declaratia este completata ca la carte (sunt foarte sigur) ajungeai in situatia mea pentru ca gaboru nu a tinut cont de nimic , cred ca intelegi cuvantul "aranjat" .
Si eu imi doresc enorm ca in proces sa ajunga declaratia mea data la sectia de politie si voi arata si toate probleme care le am , atunci se va observa cat de ...a fost gaboru cand a scris PV care oricum ar fi fost puteam sa nu il semnez si imi venea prin posta si tot aici ajungeam.
Oglinda o voi schimba din banii mei si o voi pastra pe cea veche , iti garantez ca tot aici ajungeai spune ce ai face mai departe daca tot ai intrat tare asa in discutie chiar sunt curios poate imi este de ajutor
gabize
Tinere, de la început ai pus prost problema, blamând o țară pentru un eveniment, e drept, neplăcut, ce ți ș-a întâmplat. Din câte știu, frontierele sunt deschise. Mai încet cu etichetele astea golănești, mai ales în momente în care te prezinți drept un biet mielușel nedreptățit. Caracterul omului e ușor de citit doar dând atenție unor mici detalii. Personal, plecând de la structura discursului, nu te pot vedea drept o victimă.
Cât despre problema ta, lucrurile nu funcționează tocmai cum vrei tu. Bănuiesc că nu ai nicio dovadă a vinovăției celuilalt. Un martor, o poză, o... Ai un PV în care apare culpă comună. Pe care celălalt șofer și-a asumat-o. Dacă ajungi în instanță, își va fi foarte greu să-ți demonstrezi nevinovăția (dacă chiar e reală, doar vorbele tale nu sunt o dovadă de netăgăduit). Îți urez succes!
espacern
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 22:00)
spune ce ai face mai departe daca tot ai intrat tare asa in discutie chiar sunt curios poate imi este de ajutor

Astept sa postezi PV-ul sa vedem incadrarea facuta.....altfel sunt doar vorbe goala fara nici un temei.
Poze detaliate cu avariile suferite de cele 2 auto?
DaniiS
gabize din ce ai spus tu rezulta ca nu ai citit posturile mele deci nu ai cum sa iti dai cu parerea despre mine , am scris mai sus ca am si ceva dovezi , sunt doar suparat si la inceputul topicului am spus ceva dar vad ca , colegii ma intreaba pe mine cum dovedesc daca ei spun ca eu am intrat pe contrasens sincer inafara de ce am scris mai sus nu mai stiu altceva daca stiam mai multe nu deschideam un topic nu ? si da "iubesc" tara asta nu doar pentru cazul meu pentru mult mai multe , si da ma enervez deoarece am spus la inceput platesc asigurarea gresesc o dau , nu am nici cel mai mic interes sa vin aici sa fiu vinovat si sa spun ca nu e asa comentariile si ce se discuta aici nu sunt proba la process nu castig nimic , eu am venit sa cer un sfat dar vad ca unora li se pare corect sa fie trosniti si sa plateasca amenda , in mare parte sunt lamurit si din comentariile de aici imi imaginez cam cum va decurge procesul dar cel care analizeaza cazul nu o sa mai fie mituit ceea ce este in avantajul meu , daca a deranjat pe cineva acest topic rog un moderator sa intervina si sa il stearga .
gabize
Mi-e greu să-ți urmăresc frazele kilometrice.
Până la urmă, care e scopul topicului? Vrei un sfat?
Dacă te consideri nevinovat, apelează la un avocat. Va fi singurul care te poate sfătui cu adevărat pertinent. Restul e doar vorbărie de forum.
maryus_maryusss
Danii de multe ori poti pierde un proces in instanta cu dreptatea in mina.Ar fi bine sa ai copia declaratiei tale de la politie precum si a celuilalt sofer impreuna cu p.v. ca sa stii cum sa incepi si vezi ce poti scoate in favoarea ta si faci contestatia ,depui intimpinarea la termenul cerut in care propui si martorul sau martorii si te prezinti la proces la data stabilita de instanta si iti sustii cauza .Poti sa aduci si martorul la prima sedinta sa dureze mai putin procesul.Te va ajuta mult daca in declaratia celuilalt sofer scrie ca a intrat pe sensul tau de mers(desi cred ca nu a fost prost sa scrie daca asa a fost realitatea),la rubrica mentiuni pe p.v.ai sustinut varianta ta ,martorul sa confirme in instanta ceea ce sustii si tu (era bine sa fi scris si in p.v.rubrica martori)si poti sa ceri politiei sa faca dovada in instanta ceea ce te-a invinovatit tablagiul in p.v.Numai bine si bafta!
adi_ar
Sfaturi?
Daca gasesti orice aspect din PV care incalca legea sau nu corespunde realitatii (si poti sa dovedesti acest lucru cu probe, martori etc.) atunci fa o contestatie, specificand articolele de lege incalcate, repectiv numele martorilor care pot confirma variant ta.
Nu ai nevoie neaparat de un avocat.

Ce astept eu, este sa citesc si sfarsitul acestui topic, adica sa ne tii la current cu evolutia, inclusiv plangerea (fara detalii) si sentinata (tot, fara detalii)!
Succes!
UXE
Postezi PV-ul sau nu? asteapta nervos.gif
Tince1290
eu zic sa-ti pui camera pe masina...cum au aia de pe trafictube

succesuri
Babaq139QMB2
Adica din asta ... fara reclama da smile.gif link >>> http://www.go4it.ro/camere-video/camere-vi...andari-9709249/
Tamango
Asa bai colegilor, invatati-l sa-si puna camera ca sa vaneze apoi accidente sa se laude pe trafictube. Il avem deja pe nenea adrys ...
DaniiS
Babaq o sa fac investitia asta cat mai curand .
Unde trebuie sa platesc taxa de 20 lei pentru a contesta procesul , am inteles ca imi trebuie 3 copii dupa pv 3 dupa contestatie si chitanta de la taxa asta dar unde o platesc ?
UXE
Da io nu inteleg de ce nu vrei sa arati aici PV-ul... te cam fofilezi..
Sudsemnatu
iti recomand cu caldura o camera auto DVR. Vezi ca gasesti la promotie una f buna cu maxim 400 de ron, practic iti mai ramanea si 200 de ron de un restauranta bun si iti faceai si masina pe RCA lui, asta binenteles daca ce zici e adevarat.
vallixx
Si mie imi vine din ce in ce mai greu sa cred ca lucrurile stau asa cum zice colegul.

Incep sa cred ca de fapt a fost cum zice politistul, s-au apropiat prea mult unul de altul, dar fiecare pe banda lui. Daca ala si-ar fi recunoscut vina nu dadea nenea Garcea culpa comuna, iar daca era aranjament te dadea ca ai intrat tu peste el.

Daca zici ca aveai si martori in masina.....

Mai ales ca se incearca contestarea procesului verbal pe vicii de procedura, aici nu-l atasaza sa-l vedem si noi unde e incadrarea.....cam multe nu se leaga.
DaniiS
Prefer sa nu postez date personale pe forumuri .

Astazi programul meu nu sa potrivit cu programul lor de gravidute .

Vallixx pv a fost completat de gabor dictat prin telefon de seful lui , celalalt sunt mai mult ca sigur ca a primit avertisment , el spunand cand a intrat in sectie ca a vorbit cu dl. X .

Nu am de castigat absolut nimic daca vin aici sa spun ca nu sunt vinovat si eu sunt , am cerut niste sfaturi si le multumesc colegilor care mi le-au dat , nu cer rezolvarea cazului meu si alte mistere care unora le trec prin cap .

Datele problemei au fost date pv completat prost adica:
-din pv rezulta ca eu am fost lovit de un ozn
-incadrarea este gresita

Politistul nu a tinut cont de nimic pentru ca asa a avut orinde de la sefu , puteam sa am 10 camere pe bord , ma ajutau acum cand contestam , un pv scris nu mai poate fi anulat decat prin judecatorie .

Maine ma voi duce in audienta la capitan si voi reclama aceasta treaba , dar inainte ma voi duce sa depun foile necesare contestarii procesului verbal .

Ii voi trage dupa mine pana in iad asa ceva nu este posibil , repet comentariile de pe forum nu sunt proba la proces deci nu va mai chinuiti , am cerut niste sfaturi am primit multumesc .

Daca topicul nu o sa fie sters , voi posta si finalul acestei tampenii .

Sunt un om obisnuit , corect si imi asum ceea ce fac , gresesc platesc , platesc asigurarea gresesc o dau .

Multi dintre cei de pe forum au spus " demonstreaza ca nu ai intrat tu pe contrasens " am inteles din aceste comentarii ca multi ar fi procedat exact ca cel care ma lovit .

Cei de la sectie nu mi-au lasat martorii sa dea declaratie nu a contat nimic , dar actele vor fi cerute de judecatorie + ca ii voi reclama la capitan si atunci se va vedea clar ce sa intamplat , noroc ca eu in declaratie am specificat absolut tot (inclusiv martorii).

In momentul de fata sunt lamurit si stiu ce trebuie sa fac , multumesc colegilor care mi-au dat pm si au evitat sa comenteze aici , apreciez gestul .

Dupa acest comentariu restul vor fi off topic spam post hunting sau cum vreti voi sa ii spuneti pe romaneste degeaba , daca topicul nu va fi sters o sa postez finalul .

Multumesc frumos , o zi buna va doresc !
espacern
QUOTE(DaniiS @ 1 Feb 2015, 17:40)
nu nu am de gand sa platesc nici 1 leu .
*



Noapte a fost un sfetnic bun....se pare!

QUOTE(DaniiS @ 2 Feb 2015, 14:27)
gresesc platesc



Spor la schimbat mentalitate....in bine!
AR-18-MOS
QUOTE(DaniiS @ 2 Feb 2015, 15:27)
Prefer sa nu postez date personale pe forumuri .
*


De parca nu le puteai cenzura. radmasa.gif
In rest, vad ca ai dat-o in teoria conspiratiei si te fofilezi cand ti s-au cerut cateva lucruri simple pentru a vedea ca ceea ce sustii e si adevarat. Oare de ce? rolleyes.gif
UXE
Ca nu stie sa mazgaleasca in Paint? laugh.gif
DaniiS
MOS tu reprezintii judecatoria din tara asta ? si trebuie sa ma incalzeasca faptul ca tu ma consideri sau nu vinovat ? sau oricine de aici ?

Nu o lua in rume de rau dar ai gura mare si degeaba invata sa o folosesti constructiv sa te ajute in viata , fate avocat ceva daca tot iti place asa mult .
(p.s incearca sa fi mai cizelat cand scoti capul in lume)

Asta a fost ultimul meu post , restul comentariilor care vor mai aparea sunt degeaba voi incerca sa iau legatura cu un moderator sa stearga acest topic pentru a nu devia de la subiect , prin topicul acesta am aflat ce vroiam sa aflu si nu isi mai are locul .

AR-18-MOS
Q.E.D! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.