Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piesa sustinere panou interior
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
viperdel
Mi s-a rupt o piesă mică de plastic care susține una din cele două sfori de la panoul interior care separă portbagajul (M3 hatchback). E vorba de piesa care era fixată în haion și de care se agață capătul sforii. Ca și explicație suplimentară, când se scoate placa de separare piesa respectivă rămâne fixă în haion. Se pare că și piesa ruptă s-a pierdut, așa că am rămas cu placa agățată pe jumate doar într-o sfoară.

Are cineva vreo idee simplă legată de cum se înlocuiește, sau unde se găsește?

Mulțumesc.
marius80_eugen
De ce nu incerci cu Poxipol de genul A+B . Poti sa faci mai intai din acelasi amestec o piesa care sa "semene" cu cea rupta daca nu o mai ai , apoi , dupa ce s-a intarit o fixezi la locul ei si apoi o liptesti tot cu amestecul minune. Eu cu amestec din asta am reparat si laptopuri crapate si cu bucati lipsa ... este usor de modelat , destul de ieftin si rezistent. Mare grija cand faci amestecul , faci pe rand, numai de cat ai nevoie , altfel se intareste repede tot si nu ai ce sa-i mai faci . Bafta !
espacern
Sau cumpara alta SH/noua....nu e un capat de tara!
Daca arata ca un bumb rotund se potriveste de la mai multe modele.
molnar.peter
eu am gasit la dezmembrari cu 10 lei anul trecut
viperdel
Super, mulțumesc de idei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.