Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Intrebare generala alarme auto
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
sorinnx2
Salut .
Am si eu o intrebare la care nu am gasit un raspuns clar cautand pe internet si pe forumul acesta (la prima vedere )
Fiecare alarma /inchidere centralizata aftermarket are , inafara de firele de 12v , goarna si altele 6 fire care sunt notate cu INCHIDERE CENTRALIZATA .
Acele fire cum se leaga si unde ? Exista o regula generala pentru ele ?
sorinnx2
Up , chiar nu are nimeni idee ? as vrea sa stiu pentru ca in viitor am in plan sa montez asa ceva si vreau sa am placerea si siguranta lucrului facut cu mana mea .
sorinnx2
UP , inca as vrea un raspuns , multumesc .
dstdan
Cele 6 fire, vin cam asa :
- alb/alb-negru la albastru si verde la actuator portiere
- altele 2 la plus permanent
- altele 2 la nimus permanent
Vezi atasul, acum depinde si de culorile firelor, dar ele sunt cam stas/ identice la cam toate (F4) .
Si casteva tipuri legare fire alarma, radio, etc. fara lipitura de cablajul existent al masinii+ izolatia ulterioara cu banda ifnifuga.
eadin79
@DSTDAN:

Ma poti ajuta si pe mine cu:
Am un Maat 679 Extreme 2, am cartea de la ea, am instalate: 1 actuator cu 5 circuite si 3 actuatori cu 2 circuite.

In acest moment sunt conectate asfel: toate actuatoarele intre ele ciruite albastru si verde (1 cate 1) si apoi duse in alarma in iesirea comuna.

Am o intrebare:
excl.gif Care este schema de conectare a actuatorului master (cel cu 5 fire) astfel incat sa deschida/inchida masina - toate usile - si cand este actionat mecanic (cheie sau pinul de inchidere interioara)?

Please HELP!


[Vorbesc nu pentru masina mea, dar a sotiei ... Chervrolet Spark].
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.