Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: evaluare megane 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
danu092
Salut, detin un megane 2 {proprietar in acte} si as vrea sa il vand, inca nu m-am decis ideea e ca nu stiu daca merita sa il vand , cam care i-ar fi valoarea
Motivul pentru care as vrea sa o vand: doresc sa imi cumpar ceva din clasa premium , tractiune spate etc in fine
[SIZE=7]MEGANE 2.2 FACELIFT 1.5 DCI 78KW 106 CP 6+1 taxa platita si nerecuperata

datari :
Proiectoare de ceata
ASR+A.B.S. cu repartitor electronic de franare E.B.V.+ A.F.U. (Asistenta la Franarea de Urgenta)
Aprinderea automata a luminilor de avarie in cazul unei franari de urgenta
Avertizor sonor pentru centura
Faruri reglabile pe inaltime cu ajutorul comenzii plasate pe tabloul de bord
Geamuri electrice fata
Scaun sofer cu reglare pe inaltime
Tempomat si limitator de viteza
A/C filtru habitaclu
Volan reglabil pe inaltime si in profunzime
Computer de bord cu 6 functii: distanta parcursa, viteza medie, autonomia de carburant, consum total/mediu/instantaneu
Radio cu mono CD 4X15W RDS codat, cu afisaj separat, satelit de comanda
4 jante din aluminiu 16"
doua carduri cam atat imi amintesc sper sa nu fi uitat nimic

consum mic :mediu 5% am condus la "consum" aprox 10 km drum dus intors consum mediu 3.8% blink.gif
ce stiu despre trecutul masinei, am cumparato din spania la 169000 masina a fost la un reprezentant d o firma circuland mai mult pe autostrada are toate verificarile pana la 150000 la bosh spania cu stampile in prezent are 215000km pana acuma am schimbat ulei+filtre cam la 8-10 mii km flacute frana si kitu de distributie tot la un service autorizat cu garantie fara probleme erori sau greierasi prin bord fara zgomote ciudate sau probleme ascunse
espacern
Si doresti evaluare exacta......sau merge si asa dupa ureche?
Daca cautai pe net prin ofertele altor vanzatori nu era suficient sa-ti faci o opinie......intreb si eu?
danu092
poze interior
cristian.iliescu88
Ai uitat sa mentionezi ESP-ul si anul fabricatiei biggrin.gif.
Cel mai bine cauta pe site-uri specializate de vanzari auto ca sa iti poti face o idee
remesh
ca sa nu spui ca nu ai primit si un pret estimativ iti spun eu - cam 3500 Euro.
Catalinmodena
nu are esp.
calinnov
Are ESP. wink.gif
@remesh, ai dreptate.
NB
atelier_strungarie
MINUSURI
nu are clima, oglinzi reglabile electric si volan imbracat in piele.
djcosmines
QUOTE(atelier_strungarie @ 19 Jan 2015, 00:55)
MINUSURI
nu are clima, oglinzi reglabile electric si volan imbracat in piele.
*




daca avea asa... ce pret ii dadeai ?
Aleex
QUOTE(djcosmines @ 19 Jan 2015, 23:22)
daca avea asa... ce pret ii dadeai ?
*



Superb interior!!
djcosmines
QUOTE(Aleex @ 20 Jan 2015, 12:23)
Superb interior!!
*




ms
calinnov
QUOTE(Aleex @ 20 Jan 2015, 13:23)
Superb interior!!
*


Cu ""MINUSURI" biggrin.gif
nu are CC, scaune incalzite si plafon panoramic
NB
espacern
QUOTE(calinnov @ 20 Jan 2015, 21:17)
Cu ""MINUSURI"  biggrin.gif
scaune incalzite

Alea sunt indispensabile in Spain!
djcosmines
Poate scaune cu "freon" ar fi bune pe aici smile.gif))))))))


@calinnov acuma @danu092 a intrebat de masina lui ce pret ii ofera lumea la cat are! Si eu daca as pune aceasi intrebare de masina mea, cu siguranta nu iau nici jumatate din cat am dat pe ea, nici cat am mai bagat dupa... si decat sa primesc mai nimic, mai bine nu o mai dau, sau in cel mai rau caz o vand pe bucati, cu siguranta fac mai multi bani decat daca as vinde-o cu totul.

Eu unu as vrea sa am faruri ca la @danu092 si vopseaua neatinsa de nici o portiera de la cei care parcheaza aiurea pe langa mine.

Eu am taxa neplatita, si castigat procesul pentru inmatriculare. Dar cred ca daca o vand la altcineva, trebuie sa plateasca taxa, sau sa ramana masina tot pe numele meu, ceea ce nu cred ca e ok smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.