Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Componente partea fata dreapta
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
stefyi2001
Salutare colegi,
Din pacate pe aceste zapezi urate, intr-o curba am prins gheata si uite asa am ajuns la acest topic.

Vreau sa va rog sa-mi spuneti cum se numesc componentele de plastic din partea dreapta dintre bara fata si pana la aparatoarea de noroi interioara de la roata.

Vreau sa caut aceste plastice si nu stiu cum se numesc, pt a le achizitiona second hand sau noi, in functie de pretul lor.

Momentan am gasit si achizitionat deja bara fata dar imi mai trebuie acel ornament cu aspect de crom.

Am atasat si o poza sa va faceti o idee de ce anume am nevoie.

SI o alta intrebare: Bara achizitionata are deja senzori de parcare. Cum se leaga/conecteaza si acestia la masina ? Bara precedenta nu a avut senzori si pe fata si nu stiu cum sa procedez.

14 Jan 2015, 20:15:
Chiar nimeni nu are nici un raspuns sad.gif ?
danytaticu
poate iti este de folos asta
ai putea sa imi pui o fotografie cu bara cea noua sa vad unde sunt pozitionati senzorii?te rog
as vrea sa pun si eu senzori pe fata
am pus si o schema electrica a senzorilor fata-spate
1634-1635-1636-1637 -senzori fata
r266-racord bara-habitaclu
r297-racord habitaclu-spate stanga
1222-unitate de control electric asistenta la parcare
1638-avertizor sonor cu modulare fata asistenta parcare
daca reusesti sa activezi senzorii ,poate imi zici si mie cum ai facut
toate datele le-am gasit aici pe forum in,, manualul renault,,
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.