Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scut motor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
vladmihaibv
Din cauza drumurilor inzapazite am reusit sa-mi sparg scutul de la motor,vreau sa cumpar,daca aveti, sau stiti de unde.
espacern
Magazin de piese auto!
roland
Din Ucraina smile.gif , asta avand in vedere ca "ai spus" si din ce oras/tara esti.

Daca numele tau de user are legatura cu orasul BV, atunci e recomandat un magazin din Brasov.
ali3n_cop
Sunt cele metalice aftermarket care sunt destul de ok, in jur de vreo 300 ron bucata. Dai un search pe "gugal" : "scut metalic motor" si o sa ai de unde alege. Am impresia ca face si la comanda, vad ca ai Modus.
vladmihaibv
Multumesc ,am comandat unul metallic astazi trebuie sa-mi soseasca.
ali3n_cop
Il poti monta singur daca ai unde. Ai o schita care iti explica exact cum se monteaza. Suruburile vor fi un pic mai lungi..la finalul montajului iei cu flexul din ele ca sa nu le agati de vreun bolovan sau bucata de gheata. Bafta.
vladmihaibv
Multumesc pentru sfat.
ali3n_cop
L-ai montat?..e totul ok?
vladmihaibv
Inca nu l-am montat,pentru ca vreau sa inlocuiesc deodata cu scutul metallic si scutul de plastic de sub bara, acesta find spart si inca nu l-am gasit de cumparat .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.