Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Probleme stop pe frana
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
berlosu79
Am si eu o problema, nu îmi merge deloc stopul pe frână. Am incercat toate variantele posibile, am verificat sigurantele, am verificat si firele in spate la lămpi, am verificat si butonul de la pedala de frână, nu îi dau de cap deloc. Dacă s-a lovit cineva de aceasta problema, vă rog să îmi spune-ti si mie cum să fac. Multumesc mult
Serb29
am aceeasi problema, ai gasit solutia ?Multumesc
Cristilau
Si eu am problema asta. Oare o fi de la mufele stopurilor? Am mai citit pe undeva si o posibila rezolvare este sa montam un fir pentru masa, de pe placuta cu becuri pe caroserie, folosind un fir mai grosut. Daca se apuca cineva inaintea mea sa incerce asta, sa ma anunte si pe mine... eu nu am timp acum sa ma ocup. Mersi...
Cristilau
Salut... aseara am desfacut stopurile... nu aratau asa rau... am curatat contactele cu spray de contact... tot nu si-au revenit... apoi am verificat intrerupatorul de deasupra pedalei de frana (l-am desfacut, am pilit un pic contactele, am rupt un piciorus pe care l-am rafacut cumva prin indoirea a ce a mai ramas din el, l-am montat la loc)... ce sa vezi? TOTUL FUNCTIONEAZA PERFECT sofer7.gif

Am comandat alt intrerupator (15 RON) deoarece nu cred ca o sa ma tina prea mult asta reparat de mine (lamela rupta).

Bafta si voua...
Serb29
Dar tu nu aveai stopuri deloc? Eu am doar pe luneta in rest cele din Triple nu funcționează
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.