Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: mufa , senzor ?!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Dannyel San
SAlutare , o intrebare...de la ce este aceasta mufa din imagine?!
espacern
EGR
Dannyel San
multumesc pentru raspuns..ideea este ca nu stiu unde ar trebuie sa fie introdusa..?! daca ma poti ajuta ... tongue.gif ms anticipat
gabidrideanu
http://www.reno.ro/Curatare-valva-EGR-la-C...CP-t153459.html uita-te la poza 5
Dannyel San
multumesc gabidrideanu, m.am tot uitat mai demult la acel tutorial pentru a curata egr dar nu mi.a trecut prin minte acum sa ma uit! mersi mult rolleyes.gif

29 Oct 2014, 11:28:
Dar acum practic egr nu functiona neavand acel senzor?
gabidrideanu
Pai tu aveai mufa de la actuator scoasa deci nu avea cum sa functioneze , asa ai luat masina? sau ai gasit mufa scoasa ? exista o posibilitate sa nu functioneze egr-ul ... preferabil ar fi sa desfaci actuatorul(egr-ul) si teava acestuia (aia in forma de j) si sa cureti bine acolo pentru ca se prea poate sa se fi adunat foarte multa mizerie acum din cauza ca nu ai avut mufa bagata.... + o diagnoza ar fi indicata (stergi erorile si vezi si daca functioneaza actuatorul cu un output test )
Dannyel San
oky multumesc gabidrideanu,se poate inchide !
Dr_cata
Dar inainte de a-l inchide am si eu o nelamurire.
Am gasit o mufa sub mocheta de pe "tunel", in zona cu mufa de diagnoza. [attachmentid=1627968190]
Era 'libera' cand am scos mocheta.
Stie cineva ce-i cu ea?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.